Rzeczy, które każdy właściciel domu powinien robić raz w roku

dom

Wielu z nas automatycznie włącza autopilota po zakończeniu zakupu domu. Jeśli chcesz mieć pewność, że dom pozostaje w doskonałym stanie tak długo, jak to możliwe, dobrym pomysłem może być przeprowadzanie regularnych kontroli, aby upewnić się, że wszystko jest tak, jak powinno. Oto 7 rzeczy, które powinieneś robić w domu co najmniej raz w roku.

1. Czyszczenie parowe mebli

Wiele osób unika czyszczenia parowego mebli i dywanów, ponieważ nie mają w zestawie odkurzacza parowego. Można jednak wypożyczyć myjki parowe lub zamówić profesjonalistę, aby przyjechał i wykonał czyszczenie parą. Odkurzacz parowy może być również używany do znacznie więcej niż tylko mebli. Może być również stosowany do podłóg, okien, łazienek i powierzchni w kuchni.

2. Dokładnie wyczyść okna

Czy należysz do osób, które myją okna tylko wtedy, gdy naprawdę tego potrzebują? Nie ma w tym nic złego, ale warto raz w roku wyposażyć okna w dobre – zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. W ten sposób będziesz mógł również uzyskać dobry przegląd stanu okien. Można oczywiście wynająć myjkę do okien, ale większość okien można obracać, dzięki czemu można umyć okna od zewnątrz od środka pokoju.

3. Wyczyść wszystko na raz

Japońska guru czyszczenia Marie Kondo zrobiła furorę swoimi metodami czyszczenia. Jedną z jej najważniejszych wskazówek jest sprzątanie wszystkiego na raz, zamiast zajmowania jednego pokoju na raz przez długi czas. W ten sposób unikniesz nawarstwiania się bałaganu przed zakończeniem sprzątania.

4. Wyczyść rynny

Co z oczu to z serca. Niestety taki los spotkał rynny na wielu domach. Zwykła rynna jest łatwa do zobaczenia, ale zawartość rynny jest trudna do oglądu, chyba że weźmiesz drabinę i wejdziesz na górę, aby sprawdzić rynny. W ciągu roku w rynnach mogą gromadzić się duże ilości odpadów ogrodowych. Dlatego warto wyrobić sobie nawyk spacerowania po domu po drabinie i sprzątania rynien. Raz w roku to dobry odstęp czasowy, ale raz w sezonie jest najlepszy.

5. Daj nowe życie skórzanym meblom

Nie ma potrzeby stawiania nudnych mebli skórzanych ze zużytą powierzchnią stojącą. Skóra z czasem staje się piękniejsza, o ile powierzchnia jest konserwowana w regularnych odstępach czasu. Zawsze używaj środków czyszczących i produktów do pielęgnacji skóry przeznaczonych do skóry.

6. Zadbaj o drewniane meble

Zadbaj o drewniane meble lakierowane! Może nie jest to coś, co trzeba robić co roku, ale kiedy meble zaczynają tracić blask, być może nadszedł czas, aby je pomalować. Pamiętaj o dokładnym przygotowaniu, szlifowaniu i czyszczeniu, zanim zaczniesz.

7. Sprawdź ceny domów w Twojej okolicy

Nawet jeśli chcesz zostać w swoim domu do końca życia, nadal dobrze jest być na bieżąco z cenami mieszkań w Twojej okolicy. Może się zdarzyć, że nagle dostrzeżesz możliwości, których wcześniej nie rozważałeś. Idąc na oglądanie i śledząc rynek, możesz również zainspirować się do utrzymania i modernizacji własnego domu – całkowicie za darmo!

Podobne wpisy