Przemysł, Energetyka, Gospodarka

Platforma 1688. Import z Chin.

Platforma 1688. Import z Chin.

Zastanawiasz się, jak rozpocząć import z Chin, ale nie wiesz od czego zacząć? Poznaj Platformę 1688 – jedno z największych chińskich centrów handlowych online, które umożliwia bezpośredni import towarów prosto…

Kilowatogodzina. Co to jest kilowatogodzina (kWh)

Kilowatogodzina. Co to jest kilowatogodzina (kWh)

Kilowatogodzina (kWh) to jednostka miary energii elektrycznej używana do określania ilości energii użytej w ciągu jednej godziny. Mierzona jest ona na rachunkach za prąd i może być skutecznie obniżana wykorzystując energooszczędne urządzenia domowe oraz posiadając odpowiednie nawyki oszczędności energii. Zrozumienie czym tak naprawdę jest kilowatogodzin (kWh) i jak może ona być wykorzystywana, możne pomóc w zaoszczędzeniu pieniędzy i obniżeniu rachunków za prąd.

Megawatogodzina. Co to jest megawatogodzina?

Megawatogodzina. Co to jest megawatogodzina?

Megawatogodzina (MWG) to jednostka energii, która zaczęła się pojawiać w świecie energetyki w ostatnich latach. To wielkość, która mierzy energię produkowaną przez jeden megawat generatora elektrycznego w ciągu godziny. Ta jednostka energii jest szeroko stosowana w gospodarce i na rynku energii. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej megawatogodzinie, jej zastosowaniu i zaletom, które może ona przynieść.