Łatwo i skutecznie usuwaj osady wapienne w łazience

Łazienka

Dzięki temu rozwiązaniu czyszczącemu osady wapienne znikają bez użycia żrących chemikaliów. Wszędzie tam, gdzie przedmioty regularnie stykają się z wodą, z czasem tworzy się kamień. Jednak wystarczy kilka prostych materiałów i trochę wiedzy, aby usunąć uporczywe osady i zapobiec osadzaniu się nowego kamienia na bateriach, płytkach i zlewozmywakach.

Usuń kamień za pomocą pary

Osady kamienia, które nie są zbyt grube, można łatwo usunąć za pomocą myjki parowej – bez konieczności żmudnego ręcznego szorowania. Będziesz potrzebować dyszy do detali i okrągłej szczotki. Następnie wyszoruj obszar potężnymi podmuchami pary. Jeśli warstwa wapna jest bardzo gruba, można zastosować środek do czyszczenia cytrusów. Odczekaj pół godziny, a następnie przejdź przez obszar za pomocą odkurzacza parowego. Regularnie paruj armaturę, co zapobiegnie osadzaniu się osadów wapiennych, ponieważ para wodna jest demineralizowana

Najlepsze domowe środki do walki z plamami z kamienia:

Usuń kamień z aluminium za pomocą proszku do pieczenia. Wymieszaj wodę i proszek do pieczenia razem na gęstą pastę. Pastę nacieramy w dotknięte miejsca, pozostawiamy na chwilę, a następnie spłukujemy czystą wodą lub wycieramy wilgotną ściereczką. Pozytywnym efektem ubocznym proszku do pieczenia jest to, że neutralizuje również nieprzyjemne zapachy w łazience, a także pomaga przy zablokowanych odpływach.

Usuń kamień octem lub kwaskiem cytrynowym

Esencja z octu może być używana nierozcieńczona do dużej ilości wapna lub rozcieńczona do lżejszego wapna. Kwas cytrynowy działa tak samo, więc można go stosować w ten sam sposób. Ocet lub kwasek cytrynowy namoczyć w bawełnianej ściereczce lub ściereczce z mikrofibry, a następnie wcierać w powierzchnie z kamieniem. Pozostaw na chwilę lub na noc, a następnie dokładnie spłucz czystą, zimną wodą. Następnie wytrzyj wszystko czystą szmatką. Kwas octowy jest również przydatny w zwalczaniu uporczywych złogów moczu. Wskazówka: użyj sztuczki z balonem, aby usunąć uporczywą łuskę z kranów.

Usuń kamień za pomocą pasty do zębów

Możesz również użyć pasty do zębów i starej szczoteczki do zębów, aby usunąć kamień z kranów. Osady pokryj pastą do zębów, pozostaw na chwilę, a następnie zetrzyj szczoteczką do zębów i spłucz wodą. Pasta do zębów działa jak ścierniwo, przywracając połysk chromowanym i aluminiowym powierzchniom.

Uwaga: niektóre materiały są wrażliwe na kwasy, w tym marmur i kamień naturalny. Dlatego do ich czyszczenia nie używaj octu ani kwasu cytrynowego. Proszek do pieczenia jest tu lepszym rozwiązaniem.

Podobne wpisy