Minionki Imiona. Jakie imiona mają Minionki?

imiona minionków. imiona wszystkich bohaterów bajki.
 • Imiona najważniejszych Minionków to Kevin, Stuart i Bob, Inne znani Minionki to Dave, Jerry i Carl,
 • Imiona pozostałych minionków: Otto, John, Mark, Tim, Phil, Tom, Chris, Larry, Paul, Steve, Norbert, Mel, Gerald, Frank, Mason, Devin, Chuck, Banana, Larry, Darwin, Oscar, Lance, Aaron, Donnie, Donny, Jim, Jorge, Mack, Puppy, Ken, Mike, Bill, Adien, Eric, Henry, Nathan, Tony, Liam, Adrian, Barry, Robert, Brian, Cody, Harry, Joe, Jon, Josh, Ryan, Thomas, Alex.
 • Minionki to małe, żółte postacie, które stały się popularne dzięki filmom “Despicable Me” (Jak ukraść księżyc) z 2010 roku, “Despicable Me 2” (Minionki Rozrabiają) z 2013 roku, “Minions: (Minionki) z 2015 roku, “Despicable Me 3” (Gru, Dru i Minionki) z 2017 roku, “Minions: The Rise of Gru” (Minionki: Wejście Gru) z 2022 roku.
 • Minionki pochodzą z planety Minionii, gdzie przez miliony lat mutowały i ewoluowały z jednokomórkowych organizmów do istot, które służą najbardziej nikczemnym mistrzom.
 • Minionki charakteryzują się żółtym kolorem skóry, noszeniem niebieskich kombinezonów i okularów ochronnych. Są bardzo lojalne, ale również nieco niezdarny.
 • Nie wszystkie Minionki mają imiona. Niektóre z nich są po prostu nazywane “Minionkami”.
 • Imiona Minionków stały się częścią kultury popularnej, wpływając na nazwy zabawek, gier i innych produktów.
 • Znajomość imion Minionków może pomóc w lepszym zrozumieniu ich charakterów i relacji między nimi, a także przynieść wiele radości z oglądania filmów o Minionkach.

Jakie są imiona Minionków?

Kevin – opis i charakterystyka

Kevin (czasowo znany jako Sir Kevin) to jeden z bardziej znanych Minionków z serii Despicable Me. Pojawia się w Despicable Me 2, Despicable Me 3, Training Wheels, filmach prequelowych Minions i Minions: The Rise of Gru, Minions Paradise oraz Minions Oscars Segment 2016. Minion o tym samym imieniu, ale o innym wyglądzie, pojawia się w pierwszym filmie.

Kevin -Minionek

Kevin jest wysokim Minionkiem z dwoma oczami, który ma włosy w stylu “sprout cut” i zwykle nosi strój do golfa. Kevin uwielbia dokuczać i drwić z ludzi lub innych Minionków. Lubi grać w golfa, polo i krykieta. Kevin ma poczucie humoru, ale również jest ostrożny w niebezpiecznych sytuacjach. W filmie Minions jest protagonistą i liderem trio w poszukiwaniu nowego mistrza. Naprawdę troszczy się o dobro plemienia Minionków.

Stuart – opis i charakterystyka

Stuart jest jednym z Minionków, który pojawia się w serii filmów Despicable Me. Występuje w filmach Despicable Me, Despicable Me 2, Despicable Me 3, Minions, Minions: The Rise of Gru, Orientation Day, Minions Oscars Segment 2016 oraz Minions Paradise.

stuart minionek

Stuart to niski Minionek z jednym okiem i uczesanymi włosami. Jest zabawny, przyjazny, inteligentny i dowcipny. Umiejętnie gra w gry wideo, tak jak jego przyjaciel Dave. Może być również najbardziej szczerym i niewinnym ze wszystkich Minionków. Wydaje się mieć buntowniczą i upartą postawę. Uważany jest za lenia wśród innych Minionków, woli się relaksować i grać na ukulele niż słuchać zasad. W filmie Minions jest zawsze głodny, na przykład próbował zjeść Kevina i Boba, myśląc, że są bananami. Ma również wysokie poczucie romantyzmu, na przykład kiedy był zafascynowany żółtym hydrantem przeciwpożarowym w Nowym Jorku, myśląc, że to żeński minionek.

Bob – opis i charakterystyka

Bob (czasowo znany jako Król Bob) to jeden z Minionków. Po raz pierwszy pojawia się w Despicable Me 2 oraz w filmach prequelowych Minions i Minions: The Rise of Gru. Inny Minionek o tym samym imieniu, ale o innym wyglądzie, pojawia się w Despicable Me.

bob minionek

Bob jest niskim i łysym Minionkiem z heterochromią. Często nosi ze sobą pluszowego misia o imieniu Tim, który jest brązowy z żółtymi guzikowymi oczami. Bob jest Minionkiem, który jest bardziej dziecinny i niedojrzały niż większość innych Minionków. Jest opisywany jako “Młodszy Brat”, który znajduje miłość w każdym możliwym przedmiocie, w tym w szczurze (którego nazwał Poochy), którego znalazł w kanale w filmie Minions. Lubi też bajki na dobranoc i bawi się ze swoim ulubionym pluszowym misiem, Timem. W filmie Minions jest zawsze głodny, na przykład próbował zjeść Kevina i Stuarta, myśląc, że są bananami.

Otto – opis i charakterystyka

Otto jest Minionkiem, który po raz pierwszy pojawia się w filmie “Minions: The Rise of Gru”. Wygląda jak Jerry, ale jest nieco okrąglejszy, wyższy i pulchniejszy. Ma dwanaście pędów włosów, a także nosi aparat na zębach. Jest również cięższy niż pozostali Minionki.

otto minionek

Otto jest opisywany jako gadatliwy, o dużym apetycie na rozmowy i łatwo się rozprasza. Ma również zauroczenie swoim kamieniem zwierzęcym, który wymienił za Kamień Zodiaku. Jest sługą Gru. W filmie “Minions: The Rise of Gru” Otto pojawia się w scenie, w której Gru sprawdza postępy swojego złego legowiska, próbuje go pocieszyć, ponieważ nie został przyjęty do Vicious 6. Później pojawia się, gdy Kevin, Stuart i Bob próbują podążyć za Gru, który jest w drodze na rozmowę kwalifikacyjną z Vicious 6. W filmie “Despicable Me 4” Otto również się pojawi.

Dave – opis i charakterystyka

Dave ma dwa oczy i jest średniej wielkości Minionkiem o ładnie uczesanych włosach. W “Orientation Day” i “Mower Minions” ma sterczące włosy.

dave minionek

Dave jest inteligentnym Minionkiem, który jest miły, troskliwy i zabawny, ale czasami skłonny do wypadków. Jest biegły w grach wideo, podobnie jak jego przyjaciel Stuart, co widać, gdy obaj grają na konsoli do gier. Dave lubi lody, co widać, gdy Gru dzwoni do niego i Stuarta podczas imprezy z lodami, nadal je lody, zanim pójdzie do Gru. Jest zawsze bardzo podekscytowany, co widać, gdy wystrzeliwuje swoją wyrzutnię rakiet, jego charakterystyczną broń. Jest również dobry w używaniu broni i robieniu babeczek oraz innych potraw. Ma również dobre umiejętności walki, co widać, gdy kręci się wokół słupa, aby kopnąć złego Minionka, który upada na ziemię z innymi.

Jerry – opis i charakterystyka

Jerry to jeden z Minionków. W filmie “Despicable Me 2” Jerry jest krótkim i pulchnym Minionkiem z dwoma oczami i sterczącymi włosami. Jest bardzo wrażliwy, co widać, gdy Kevin drwi z niego, nazywając go tchórzem.

jerry minionek

Łatwo się przestrasza, zwłaszcza gdy słyszy jakieś dziwne dźwięki, na przykład gdy usłyszał dźwięk, który okazał się pochodzić od kota przeszukującego ich śmietnik. Uwielbia grać na gitarze, co widać, gdy gra na plaży. W “Despicable Me 2” Jerry wraz z innymi Minionkami bawi się na wielkiej imprezie z lodami. Gdy Gru prosi go i Kevina, aby zaopiekowali się dziewczynkami i ułożyli je do snu, Jerry śpiewa im kołysankę. Później grają w golfa, ale ich gra zostaje przerwana przez dziwny dźwięk. Kevin i przestraszony Jerry wychodzą na zewnątrz, aby zobaczyć, co powoduje ten dźwięk, ale okazuje się, że to tylko kot przeszukujący ich śmietnik. Kevin śmieje się z Jerry’ego za to, że tak się przestraszył, co prowadzi do bójki między nimi. Ich walkę przerywa światło świecące z góry. Kevin wtedy puszcza Jerry’ego, który unosi się w kierunku światła.

Carl – opis i charakterystyka

Carl, znany również jako Carlo, jest jednym z Minionków w filmie “Despicable Me”. W tym filmie Carl jest pulchnym Minionkiem z dwoma oczami i sterczącymi włosami. Pojawia się w napisach końcowych.

Jego imię jest znane, gdy Tim nazywa go “Carlem”. Podczas napisów końcowych Carl pojawia się, gdy Tim woła go: “Hej, Carl! Hej”, rywalizując o to, kto może osiągnąć najdalszą odległość. Początkowo Carl przegrywa, ale bierze przyssawkę do toalety, przykleja ją do ściany i staje na niej, co pozwala mu osiągnąć większą odległość, więc John ogłasza, że Carl wygrywa. W odpowiedzi Tim nagle skacze i sprawia, że Carl spada w dół, a John gwizdże.

carl minionek

Ma na głowie migające światła i megafon, w którym mówi “Bee-do”. Carl to wesoły Minionek, który cieszy się czasem spędzonym z innymi Minionkami. Gdy Gru podpala swój telefon, Carl wchodzi do biura Gru, udając syrenę przeciwpożarową wraz z Jorge i Donaldem w strój strażaka, próbując ugasić ogień, ku irytacji Gru, który zabiera megafon i wychodzi. Carl kontynuuje działanie jako syrena przeciwpożarowa (z taką samą głośnością jak z megafonem), ku irytacji Stuarta, który chwyta gaśnicę i wyrzuca Carla z pokoju.

John – opis i charakterystyka

John, znany również jako Johnny, jest jednym z Minionków. John to Minionek z jednym okiem i uczesanymi włosami. W napisach końcowych jest ubrany jak sędzia.

john minionek

John jest znany jako głos rozsądku i sprawiedliwości w wielu sytuacjach, co jest dostrzegalne, gdy pełni funkcję sędziego podczas konkursu Carla i innego Minionka, którzy starają się dojść jak najdalej od krawędzi. Jednak cierpliwość i zrozumienie Johna kończą się, gdy zaczyna wyczuwać nieczystą grę, co często prowadzi do tego, że sam podejmuje działania.

Podczas napisów końcowych pojawia się mierząc, który Minionek może pójść najdalej. Tim i Ken ciągle się kłócą, więc każe im przestać, ale potem odchodzi, irytując się, że nie przestają mimo mówienia “Stop! Stop!”. Następnie jest pokazany, jak zostaje wystrzelony z armaty przez dwóch innych Minionków, chociaż później rozbija się o ekran. Potem trafia do nieznanego świata. Robi cienie dłoni, ale podczas naśladowania Gru ręką, najpierw mówi: “Wank! Wank!” Potem ptasie marionetki i on grają w marionetkową Gru, w której mówi: “Cześć, jestem Gru. Wróć do pracy! Wróć do pracy! Wróć do-“, ale potem nie zauważa, że Gru idzie i zauważa go, potem zostaje złapany przez Gru i odchodzi. Gdy John odchodzi, Gru śmieje się z jego naśladowania marionetkowego.

Mark – opis i charakterystyka

Mark jest Minionkiem, który pojawia się w filmach “Despicable Me”, “Despicable Me 2”, “Minions”, “Despicable Me 3”, “Saturday Morning Minions” oraz “The Secret Life Of Kyle”. Mark ma dwa oczy i uczesane włosy.

mark minionek

Wygląda jak Dave. Mark jest jednym z trzech Minionków, którym zlecono zakup nowego jednorożca dla Agnes. Jest przebrany za matkę. Jest pierwszym, który śpiewa “Copacabana”, ponieważ to on odkrył karaoke. Mark był na spotkaniu z innymi Minionkami w tłumie. Później zmywa rysunki Margo, Edith i Agnes wraz z Dave’em i Stuartem, po tym jak zostały one odesłane z powrotem do sierocińca.

Tim – opis i charakterystyka

Tim jest wysokim Minionkiem o dwóch oczach. Jest bardzo spokojny i zrównoważony, co odróżnia go od innych Minionków. Tim jest bardzo mądry i często służy radą dla innych. Jego charakterystycznym znakiem rozpoznawczym jest jego długa broda.

tim minionek

Tim, znany również jako Timo, jest jednym z Minionków Gru. W filmie “Despicable Me”, Tim jest wysokim Minionkiem z dwoma oczami o krótkich włosach w stylu “Sprout-Cut”. Zwykle jest ubrany jak ojciec, nosząc wąsy i krawat. Tim wydaje się być egoistyczny i niegrzeczny, ale czasami pracowity i szczęśliwy, a uwielbia przebierać się za ojca. W “Despicable Me”, Tim jest jednym z Minionków, którzy mają za zadanie kupić Agnes nowego jednorożca (wraz z Markiem i Philem). Kiedy poszedł do sklepu spożywczego, wypróbował fotel masujący. Następnie dołączył do Marka, aby zaśpiewać “Copacabana”. Tim pojawił się również w scenie, w której ukradł promień skurczający.

W “Despicable Me 2”, Tim pojawia się, gdy Gru ogłasza swoją nową pracę wraz z Dave’em i Stuartem. On i dwaj inni Minionki zostają zauważeni przez Gru w centrum handlowym, gdzie otrzymują przepis na muffiny, który potrzebują do sklepu z muffinkami. Gru chwali fryzurę Tima, ale jest to niespójne, ponieważ ten Minionek ma inną wysokość i włosy. Tim jest później widziany wraz z Dave’em i Stuartem, idąc do Paradise Mall z Gru. Tim przebiera się ponownie za ojca (być może za dziadka, ponieważ nazywano go dziadkiem w Minion Rush), tym razem z łysiejącymi włosami i brodą zamiast wąsów i kapelusza, a teraz nosi koszulę biznesową, zachowując krawat. Tim był również widziany wśród innych Minionków, którzy zostali porwani przez Dr. Nefario za pomocą samochodu lodziarni (towarzyszył mu Minionek z słoikiem z galaretką) i został zabrany z powrotem do kryjówki El Macho. Tim później stał się złym Minionkiem i był widziany z innymi Minionkami, gdy Gru, Dave i Stuart przyszli, aby uratować Lucy i powstrzymać El Macho, a gdy Dave i Stuart zostali odkryci, Tim i reszta złych Minionków ścigali Gru, Dave’a i Stuarta. Tim wraz z innymi złymi Minionkami wspina się na jedną z wież i zbliża się do Gru, kiedy nagle wszyscy złi Minionki zostają odwróceni przez antidotum Dr. Nefario i wracają do normy. Tim jest później widziany na ślubie Gru i Lucy przebrany za policjanta z wąsami, śpiewając “YMCA”.

Phil – opis i charakterystyka

Phil, znany również jako Phillip, jest jednym z Minionków. W filmie “Despicable Me” jest przedstawiony jako niski Minionek z jednym okiem, uczesanymi włosami, ubrany jak niemowlę. Wysłany został, aby zdobyć dla Agnes nową zabawkę i był przebrany za niemowlę podczas zakupów.

phil minionek

W filmie “Despicable Me 2”, Phil ma dwa oczy i sterczące włosy. Wraz ze Stuartem sprząta po urodzinach Agnes i rusza w pościg za Lucy, która porywa Gru. Podczas tej akcji zostaje ogłuszony szminką-paralizatorem Lucy. Później jest pokazany płaczący, ponieważ Dr. Nefario rezygnuje z pracy. Podczas ślubu Gru i Lucy, Phil robi zdjęcia nowożeńcom oraz ich rodzinie i przyjaciołom. Jego głos w filmie “Despicable Me 2” podkłada Pierre Coffin.

Tom – opis i charakterystyka

Tom, znany również jako Timo, jest jednym z Minionków. W filmie “Despicable Me”, Tom jest Minionkiem z dwoma oczami o krótkich włosach w stylu “Sprout-Cut”. Często nosi stroju pokojówki na swoim kombinezonie. W “Despicable Me”, Tom jest widziany śmiejący się z pośladków razem z Stuartem i Jorge.

tom imie minionka

Możliwe, że był widziany całujący Paula, gdy Gru dotarł na księżyc i skurczył go. Później był widziany w końcowej bitwie z Paulem, Erikiem i innymi, dostając pocałunek od Gru. W “Despicable Me 2”, Tom wsiada do samochodu Lucy razem ze Stuartem i śmieją się z nazwiska Silas Ramsbottom (słowo “Bottom”) w AVL.

Tom został widziany sprzątający dom w stroju pokojówki, kiedy ktoś dzwonił do drzwi. Kiedy otworzył drzwi, zobaczył i przywitał Dr. Nefario. Tom został zaskoczony, gdy niespodziewanie został porwany, a następnie został przewieziony do kryjówki El Macho. Tom został przekształcony w Złego Minionka. Podczas końcowej bitwy, El Macho kopie Toma w Gru, ale Gru unika go, zamieniając innego Minionka z powrotem w normalnego. Tom został również widziany robiący zdjęcia z rodziną podczas ślubu. W “Despicable Me 3”, Tom pojawia się z Mel’em i innymi Minionkami. Kiedy Gru próbuje mówić po Minionkowemu, Tom i inni Minionki śmieją się z niego. Później jest zmuszony do śpiewania i zostaje złapany przez policję. Jest widziany w więzieniu stanowym i pstryka palcami z innymi minionkami. Później on, Kevin, Jerry, Mel i Peter planują ucieczkę z więzienia.

Później jest widziany w walce na poduszki i uderza innego Minionka (Dave’a), a Lance uderza Tima. Jest również widziany jako jeden z minionków, którzy poszli z Dru na sterowiec Gru.

Chris – opis i charakterystyka

Chris jest jednym z Minionków, który najczęściej pojawia się w filmie “Minions”. Chris jest Minionkiem z jednym okiem i krótko przyciętymi włosami. Włosy Chrisa przypominają te u Jerry’ego z filmu “Despicable Me 2”. Wygląda identycznie jak Carl i Lance.

chris minionek

Możliwe, że został nazwany na cześć producenta Chrisa Meledandri lub reżysera Chrisa Renauda. Jest prawdopodobnie tym Minionkiem, który prowadził grupę Minionków, którzy zostali porwani przez samochód z lodami, ponieważ Minionek w pytaniu wyglądał jak Carl/Lance, mimo że żaden z nich nie został zmutowany.

Larry – opis i charakterystyka

Larry jest jednym z Minionków. Jest dwuokiem z kolczastymi włosami, chociaż w jednym ujęciu ma włosy uczesane. W filmie “Despicable Me”, kiedy Gru zbiera Minionki, wita się z Larrym po Kevinie. Larry i Tim później pomagają Gru ukraść Promieniujący Skurcz.

larry minion

W krótkim filmie “Banana”, Larry jest widziany wpisując słowo “banana” i próbuje wyjąć banana ze swojej klatki piersiowej, ale jego jednooki kolega z pracy, Darwin, chce podzielić się bananem. Później Paul próbuje zatrzymać walkę, ale zauważa banana. Larry i inni Minionki walczą z bananem w fabryce rakiet. On i Darwin zostają podniesieni przez dwie dźwignie. Steve naciska przycisk, a dźwignie wypuszczają Larry’ego i Darwina, ale również wypuszczają rakiety. Larry i inni Minionki są teraz ścigani przez innych Minionków i tracą banana, ale później ścigają innego Minionka z jabłkiem. W “Despicable Me 2”, Gru podaje dżem Larry’emu, który je trochę i podaje go Jonowi.

Paul – opis i charakterystyka

Paul, znany również jako Paulo, jest jednym z Minionków. Jest wysokim Minionkiem z dwoma oczami i wyrastającymi włosami. Paul jest znany z tego, że jest pracowity, chociaż łatwo się denerwuje, gdy inny Minionek go przeszkadza.

paul minionki

W filmie “Despicable Me”, Paul był widziany, pisząc na komputerze pani Hattie, podczas gdy rozmawiała z Gru. Zirytował się, ponieważ wszedł w bójkę z Tomem lub Jerrym. Później był widziany w pep talk. Następnie widziano go, jak był całowany przez innego Minionka (prawdopodobnie Toma), gdy Gru dotarł na księżyc i skurczył go za pomocą promienia skurczającego. W filmie “Despicable Me 2”, Paul był widziany obok Donny’ego, podczas gdy inny Minionek prosił ich, aby zeszli. Paul zszedł, ale Donny upadł. Później można go było zobaczyć w scenie na plaży. Paul później został złym Minionkiem (ten, który wygląda jak Zły Kevin). Później gonił Gru, Stuarta i Dave’a, a następnie wrócił do normy. Później Paul, podobnie jak inni Minionki, był widziany tańcząc YMCA.

Steve – opis i charakterystyka

Steve jest niskim Minionkiem o jednym oku. Jest bardzo cichy i skromny. Steve jest bardzo pracowity i zawsze dąży do perfekcji w tym, co robi. Jego charakterystycznym znakiem rozpoznawczym jest jego okrągłe oko.

steve minionek

Steve jest Minionkiem z jednym okiem o uczesanych włosach. Wygląda dokładnie jak Stuart. Po raz pierwszy pojawia się, pomagając w produkcji galaretki, krzycząc do Minionka w kasku, że sok jest gotowy do wymieszania z galaretką. Później, gdy Minionki zostały schwytane w samochodzie z lodami przez Dr. Nefario, Steve ucieka, ale zostaje również schwytany po tym, jak rozstawili pułapkę z zielonym lodem, którego próbował polizać, ale jego język utknął.

Był również widziany na plaży w laboratorium Eduardo, gdzie budzi się i z radością odkrywa, że jest na plaży. Później przyjmuje banana od Kevina i rozbiera się do naga. Steve jest później mutowany i widać go krzyczącego i dmuchającego malinę w kierunku Stuarta, co sprawia, że Dave robi to samo wobec innego złego Minionka i zdradza swoje przebranie.

Steve jest później odwracany przez armatę z galaretką, ale dostaje przedawkowanie galaretki, co zmusza go do odwrócenia Jona, wrzucając trochę do jego ust. Steve później pojawia się na ślubie Gru i po zobaczeniu, jak Tim i John grają YMCA, przebiera się za robotnika budowlanego.

Norbert – opis i charakterystyka

Norbert jest jednym z Minionków, który pojawia się w filmie “Minions”. Ma jedno oko i mokre, uczesane włosy. Norbert podąża za swoim plemieniem z oceanu, tylko po to, aby zdać sobie sprawę, że jest nagi. Wraca do wody, a następnie wychodzi z niej, mając na piersiach rozgwiazdy.

norbert minionek

Narrator stwierdza wtedy, że Norbert jest idiotą. Kiedy Minionki widzą T. Rexa, jedna z rozgwiazd spada. Później Norbert pojawia się w napisach końcowych, kiedy Minionki gonią za Gru i bananem. Norbert potyka się i odkrywa, że rozgwiazdy znowu się ześlizgują, więc przykleja je z powrotem do swojej klatki piersiowej i kontynuuje bieg za bananem, choć jest ostatni.

Mel – opis i charakterystyka

Mel jest jednym z Minionków i jednym z głównych bohaterów filmu “Despicable Me 3”. Jest jednookim, niskim Minionkiem o uczesanych, półłysych i gęstych włosach. W filmie Mel jest liderem Minionków i głównym bohaterem ich fabuły.

mel minionek

Gru przeszedł na emeryturę jako złoczyńca od lat. Minionki chcą jednak, aby Gru ponownie stał się złoczyńcą, ponieważ stracił pracę jako agent Anti-Villain League, ale Gru odmawia. W związku z tym Mel prowadzi bunt przeciwko Gru. Po odejściu od Gru, Minionki trafiają do więzienia, gdzie szybko przejmują kontrolę. Jednak Mel tęskni za Gru i postanawiają uciec z więzienia, aby do niego wrócić. Po udanej ucieczce Minionki pomagają Gru w walce z Brattem.

Reszta minionków:

 • Gerald
 • Frank
 • Mason
 • Devin
 • Chuck
 • Banana
 • Larry
 • Darwin
 • Oscar
 • Lance
 • Aaron
 • Donnie
 • Donny
 • Jim
 • Jorge
 • Mack
 • Puppy
 • Ken
 • Mike
 • Bill
 • Adien
 • Eric
 • Henry
 • Nathan
 • Tony
 • Liam
 • Adrian
 • Barry
 • Robert
 • Brian
 • Cody
 • Harry
 • Joe
 • Jon
 • Josh
 • Ryan
 • Thomas
 • Alex

Czy każdy Minionek ma swoje imię? Jakie są wyjątki?

W świecie Minionków większość postaci posiada swoje imiona, które nadają im indywidualność i charakter. Jednak istnieją również Minionki, które nie mają przypisanych konkretnych imion. Są to zazwyczaj tzw. “anonimowe Minionki”, które pełnią rolę tła i nie odgrywają istotnej roli w fabule.

Wyjątkiem są oczywiście główne postacie, takie jak Kevin, Stuart i Bob, którzy mają swoje unikalne imiona i są kluczowymi bohaterami w historii Minionków. To właśnie oni wyróżniają się spośród innych Minionków i mają określone cechy charakterystyczne.

Jednak warto zauważyć, że niektóre anonimowe Minionki mogą otrzymać tymczasowe imiona na potrzeby fabuły. Na przykład, w filmie “Minionki” z 2015 roku, jeden z anonimowych Minionków otrzymuje imię “Kevin” na czas podróży w poszukiwaniu nowego lidera dla swojej grupy.

Mimo że większość Minionków nie ma przypisanych konkretnych imion, to nie oznacza, że są one mniej ważne czy mniej interesujące. Każdy Minionek ma swoje miejsce w świecie Minionków i wnosi coś unikalnego do historii. Choć nie znamy ich imion, to ich zachowanie i charakterystyczny wygląd sprawiają, że są one rozpoznawalne i uwielbiane przez fanów.

Warto zauważyć, że brak konkretnych imion dla niektórych Minionków może być również świadomym zabiegiem twórców, mającym na celu podkreślenie ich roli jako zbiorowej grupy i oddanie charakterystyki tych postaci.

Podsumowując, większość Minionków nie ma przypisanych konkretnych imion, ale istnieją wyjątki, takie jak Kevin, Stuart i Bob. Bez względu na to, czy mają imię czy nie, każdy Minionek wnosi coś unikalnego do historii i jest ważnym elementem świata Minionków.

Jaka Charakterystyka Mininków?

Minionki (Minion) to małe, żółte stworki jednookie lub dwuokie, które stały się niezwykle popularne dzięki serii filmów animowanych. Są one nie tylko zabawne, ale także pełne charakteru. 

Co to jest Minionek?

Minionek to owalne małe, żółte stworzenie, które przypomina kapsułkę. Mają charakterystyczne, okrągłe oczy (jedno lub dwa) oraz noszą niebieskie ogrodniczki. Są wiernymi pomocnikami głównego bohatera filmów – Gru, a ich głównym celem jest służenie swojemu panu i pomaganie mu w różnych przedsięwzięciach, często związanych z przestępczością.

Jak wyglądają Minionki?

Minionki są małymi, żółtymi stworzeniami o okrągłych kształtach. Mają duże, okrągłe oczy, które są ich charakterystycznym znakiem rozpoznawczym. Ich ciało jest krępe i małe, a ręce i nogi są proporcjonalnie krótkie. Minionki mają również charakterystyczne dla siebie długie, czarne rękawiczki na rękach.

Jak się zachowują Minionki?

Minionki są bardzo energicznymi i radosnymi istotami. Są pełne entuzjazmu i zawsze gotowe do przygód. Często wykazują się niezwykłą odwagą i determinacją w dążeniu do celu. Pomimo swojej niewielkiej postury, Minionki są bardzo silne i wytrzymałe.

Minionki mają również tendencję do bycia nieco naiwnymi i łatwowiernymi. Często wpadają w różne komiczne sytuacje ze względu na swoją prostolinijność i brak zrozumienia niektórych aspektów świata. Jednak mimo to, ich niewinność i dobroć sprawiają, że są uwielbiane przez wiele osób.

Ważną cechą Minionków jest również ich lojalność wobec swojego przywódcy. Są oddani i gotowi podjąć wszelkie ryzyko, aby pomóc swojemu mistrzowi w osiągnięciu celu. Ich oddanie i lojalność są niezwykle silne, co sprawia, że są niezastąpionymi towarzyszami w trudnych sytuacjach.

Jak komunikują się ze sobą Minionki?

Minionki komunikują się ze sobą za pomocą swojego własnego języka, znanego jako “Minionkowy”. Ten język jest mieszanką różnych słów i dźwięków, które tylko Minionki potrafią zrozumieć. Mimo to, Minionki są w stanie porozumieć się z innymi postaciami za pomocą gestów i mimiki.

Skąd się wzięły Minionki?

Pochodzenie Minionków jest tajemnicą. W filmie “Minionki” przedstawiono ich historię jako istoty, które istniały od początku czasów i służyły różnym złoczyńcom przez wieki. Jednak ich głównym celem było znalezienie największego złoczyńcy, któremu mogliby służyć.

Skąd się wzięły Minionki w Popkulturze?

Minionki są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych postaci w popkulturze, ale skąd właściwie się wzięły? Ich historia sięga lat 60. XX wieku, kiedy to twórca francuskiego komiksu, Pierre Coffin, po raz pierwszy wprowadził te małe żółte stworzenia do swojej serii “Despicable Me”.

Początkowo Minionki były jedynie drugoplanowymi postaciami, które miały za zadanie dostarczać humoru i towarzyszyć głównemu bohaterowi, Gru. Jednak ich popularność szybko wzrosła i zyskały status ikon popkultury.

Minionki zyskały jeszcze większą popularność po premierze filmu “Despicable Me” w 2010 roku. Film ten stał się ogromnym sukcesem zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych, co przyczyniło się do dalszego rozwoju marki Minionków.

Co wyróżnia każdego Minionka?

Chociaż wszystkie Minionki są do siebie podobne, każdy z nich ma swoje unikalne cechy:

 • Wielkość: Minionki różnią się wielkością – od niskich po wysokie.
 • Kształt: Niektóre Minionki mają jedno oko, podczas gdy inne mają dwa.
 • Język: Mówią w swoim własnym, wymyślonym języku, który jest mieszanką różnych języków świata.
 • Ubiór: Chociaż większość nosi standardowe ogrodniczki, niektóre Minionki noszą różne akcesoria lub ubrania.
 • Zachowanie: Każdy Minionek ma swoją osobowość, od śmiałych i odważnych po nieśmiałe i ostrożne.

Wpływ Minionków na Popkulturę

Minionki, od momentu pojawienia się na ekranach kin w 2010 roku w filmie “Jak ukraść księżyc”, stały się globalnym fenomenem i miały ogromny wpływ na popkulturę. Ich unikalny wygląd, zabawne zachowanie i charakterystyczny język sprawiły, że zdobyły serca widzów na całym świecie.

Dlaczego imiona minionków są ważne?

Imiona Minionków, takie jak Kevin, Stuart czy Bob, stały się rozpoznawalne na całym świecie. Dzięki nim możemy łatwo odróżnić jednego Minionka od drugiego i przypisać im konkretne cechy charakteru. Ponadto, imiona te stały się popularne wśród nowo narodzonych dzieci, co świadczy o ich ogromnym wpływie na społeczeństwo.

Jak minionki wpłynęły na popkulturę?

Minionki stały się ikonami popkultury. Ich obrazy pojawiają się na koszulkach, plecakach, zabawkach, a nawet na produktach spożywczych. Wielu artystów i twórców nawiązuje do Minionków w swoich pracach, co świadczy o ich ogromnej popularności. Ponadto, memy z Minionkami stały się viralem w mediach społecznościowych, co dodatkowo zwiększyło ich obecność w kulturze masowej.

Dlaczego warto znać imiona Minionków? Jak to może pomóc w codziennym życiu?

 • Pomoc w komunikacji: Znając imiona Minionków, możemy nawiązać do nich w rozmowach, co może być świetnym sposobem na nawiązanie kontaktu z innymi, zwłaszcza z młodszym pokoleniem.
 • Źródło inspiracji: Minionki, dzięki swojej kreatywności i zabawnym pomysłom, mogą być źródłem inspiracji dla wielu osób w różnych dziedzinach życia.
 • Rozwiązanie problemów: Minionki często znajdują nietypowe rozwiązania swoich problemów. Obserwując je, możemy nauczyć się myśleć poza schematami i znaleźć nowe sposoby rozwiązywania naszych codziennych problemów.
 • Świetna zabawa: Znając imiona i charaktery Minionków, możemy lepiej zrozumieć ich żarty i odniesienia w filmach, co sprawia, że oglądanie ich jest jeszcze bardziej zabawne.

Dlaczego imiona minionków są ważne?

Imiona odgrywają ważną rolę w świecie Minionków. Są one nie tylko sposobem na identyfikację i odróżnienie poszczególnych postaci, ale także mają głębsze znaczenie i wpływają na ich charakterystykę oraz relacje między nimi.

Imiona nadawane Minionkom są często odzwierciedleniem ich osobowości i cech charakteru. Na przykład, Kevin jest liderem grupy, odpowiedzialnym i zorganizowanym Minionkiem. Jego imię kojarzy się z siłą i determinacją, co doskonale oddaje jego rolę w grupie.

Imiona mają również wpływ na relacje między Minionkami. Na przykład, Stuart jest bardziej zabawny i kreatywny niż Kevin, co sprawia, że są oni idealnymi partnerami do wspólnych wygłupów. Ich imiona odzwierciedlają ich różnice i jednocześnie podkreślają ich wzajemne dopasowanie.

Imiona Minionków są również ważne dla komunikacji między postaciami a widzami. Dzięki imieniu łatwiej jest zapamiętać i rozpoznać danego Minionka, co przyczynia się do większego zaangażowania widza w historię.

Warto również zauważyć, że imiona Minionków są często używane w kulturze popularnej. Są rozpoznawalne i często cytowane przez fanów filmów z serii “Gru, Dru i Minionki”. Imiona takie jak Kevin, Stuart i Bob stały się ikonami popkultury i są rozpoznawane na całym świecie.

Wnioskiem jest to, że imiona odgrywają ważną rolę w świecie Minionków. Nie tylko pomagają odróżnić poszczególne postacie, ale także wpływają na ich charakterystykę, relacje między nimi oraz zaangażowanie widza. Znając imiona Minionków, możemy lepiej zrozumieć ich historie i cieszyć się ich przygodami jeszcze bardziej.

Inne postacie z filmów o Minionkach

Poniżej przygotowaliśmy listę z opisem postaci z Minionków.

Felonius Gru

Felonius Gru, znany po prostu jako Gru, to główny bohater serii filmów o Minionkach. Początkowo przedstawiony jako złoczyńca planujący ukraść księżyc, Gru przechodzi transformację, stając się opiekuńczym ojcem dla trzech adoptowanych córek. Jego charakterystycznymi cechami są jego wschodnioeuropejski akcent, długi nos i miłość do wynalazków.

Agnes, Margo, Edith

 • Agnes: Najmłodsza z trzech adoptowanych córek Gru. Jest niewinna, pełna entuzjazmu i uwielbia jednorożce.
 • Margo: Najstarsza z sióstr, jest odpowiedzialna i ostrożna. Często pełni rolę opiekuńczą wobec swoich młodszych sióstr.
 • Edith: Średnia z sióstr, jest buntownicza i pełna energii. Uwielbia przygody i często wpada w kłopoty.

Lucy Wilde

Lucy Wilde to agentka AVL (Anti-Villain League), która pojawia się po raz pierwszy w filmie “Minionki Rozrabiają”. Jej zadaniem jest schwytać złoczyńcę, ale w trakcie misji zakochuje się w Gru. Lucy jest pełna energii, optymistyczna i nieco niezdarna. Jej charakterystyczną cechą jest jej czerwone włosy i miłość do broni oraz gadżetów.

Dru

Dru to zagubiony dawno temu brat bliźniak Gru. Jest bardziej beztroski i entuzjastyczny niż Gru, ale podziela jego miłość do złoczyństwa. Dru ma białe włosy w przeciwieństwie do Gru i jest bardziej otwarty emocjonalnie.

Antagoniści

 • Scarlet O’Haracz: Główna antagonista w filmie “Minionki”. Jest ambitna i chce zostać pierwszą kobietą-złoczyńcą w historii.
 • El Macho: Główny antagonista w filmie “Minionki Rozrabiają”. Jest silny i charyzmatyczny, z planem zdominowania świata.
 • Eduardo: Właściciel restauracji w centrum handlowym, który jest tajemniczo podobny do El Macho.
 • Antonio: Syn Eduardo, przystojny młodzieniec, który zwraca uwagę Margo.

Imiona wszystkich bohaterów z filmów o Minionkach

Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie kompletną listę, która zawiera nazwy minionków oraz imiona bohaterów z całej serii filmów.

 • Felonius Gru – Główny bohater, byłym złoczyńcą, który stał się opiekuńczym ojcem.
 • Agnes – Najmłodsza adoptowana córka Gru.
 • Margo – Najstarsza adoptowana córka Gru.
 • Edith – Średnia adoptowana córka Gru.
 • Lucy Wilde – Agentka, która później zostaje żoną Gru.
 • Dru – Brat bliźniak Gru.
 • Scarlet O’Haracz – Złoczyńca.
 • El Macho – Inny znany złoczyńca.
 • Eduardo – Właściciel restauracji, potencjalnie El Macho.
 • Antonio – Syn Eduardo, zainteresowany Margo.
 • Kevin – Minionek z dwoma oczami, pewny siebie i odważny.
 • Bob – Najmłodszy Minionek z dwoma oczami w różnych kolorach.
 • Stuart – Minionek z jednym okiem, inteligentny i zabawny.
 • Carl – Występuje w różnych wersjach filmu.
 • Dave – Inny Minionek.
 • Phil – Występuje w różnych wersjach filmu.
 • Jerry – Występuje w różnych wersjach filmu.
 • Donnie – Inny Minionek.
 • Ken – Inny Minionek.
 • Mark – Inny Minionek.
 • Mike – Inny Minionek.
 • John – Inny Minionek.
 • Tim – Występuje w różnych wersjach filmu.
 • Lance – Inny Minionek.
 • Norbert – Inny Minionek.
 • Eric – Inny Minionek.
 • Tom – Inny Minionek.
 • Mel – Inny Minionek.

Filmy o minionkach: lista filmów z krótkim opisem i rokiem

“Despicable Me” (Jak ukraść księżyc) z 2010 roku

“Despicable Me” to amerykański film animowany z 2010 roku wyprodukowany przez Illumination Entertainment. Opowiada historię Gru, który planuje ukraść księżyc, ale jego plany zostają zakłócone, gdy trzy sieroty postanawiają uczynić go swoim tatą.

“Despicable Me 2” (Minionki Rozrabiają) z 2013 roku

W tym sequelu, Gru zostaje zrekrutowany przez tajną organizację, aby pomóc w zatrzymaniu złoczyńcy, który planuje zniszczyć świat za pomocą śmiertelnego wirusa. W trakcie filmu Gru zakochuje się i odkrywa, że rodzina jest ważniejsza niż jakiekolwiek złe plany.

“Minions: (Minionki) z 2015 roku

Film “Minions” opowiada o historii Minionków przed poznaniem Gru. Minionki są na poszukiwaniu nowego złoczyńcy, któremu mogłyby służyć, co prowadzi ich do Scarlet Overkill, która planuje przejąć kontrolę nad światem.

“Despicable Me 3” (Gru, Dru i Minionki) z 2017 roku

W trzeciej części serii Gru odkrywa, że ma brata bliźniaka o imieniu Dru, który chce go przekonać do powrotu do życia złoczyńcy. Razem z Minionkami muszą stawić czoła nowemu wrogowi, Balthazarowi Brattowi.

“Minions: The Rise of Gru” (Minionki: Wejście Gru) z 2022 roku

Film opowiada o młodym Gru, który marzy o tym, by stać się największym złoczyńcą na świecie. Wraz z Minionkami planuje skok, który uczyni go sławnym w świecie przestępczym.

Władcy Minionków

Minionki, znane z serii filmów, zawsze poszukiwały władcy, któremu mogłyby służyć. W ciągu lat służyły wielu znanym postaciom historycznym, ale ich niezdarność często prowadziła do upadku tych władzców. Poniżej przedstawiam kilku głównych władzców, którym służyły Minionki w filmach:

Scarlett O’Haracz

W filmie “Minionki” z 2015 roku, Minionki Stuart, Kevin i Bob wyruszają w poszukiwaniu nowego władcy i docierają do superzłoczyńcy Scarlett O’Haracz. Wraz ze swoim mężem, wynalazcą Herbem, Scarlett wymyśla plan przejęcia władzy nad światem. Minionki wierzą, że to właśnie Scarlett jest tym, kogo szukały i że poprowadzi je do wielkości. Jednak ich współpraca z nią może mieć nieprzewidywalne konsekwencje.

Felonius Gru

W serii filmów “Jak ukraść księżyc”, Minionki służą Feloniusowi Gru, byłemu złoczyńcy, który z czasem staje się opiekuńczym ojcem. Gru jest znany z wielu nieudanych prób kradzieży Księżyca, ale z pomocą Minionków i jego trzech adoptowanych córek, jego plany zaczynają się realizować.

Dru

W filmie “Gru, Dru i Minionki” z 2017 roku poznajemy brata bliźniaka Gru, Dru. Dru jest bardziej beztroski i chce kontynuować rodzinne tradycje złoczyńcze, co prowadzi do wielu zabawnych sytuacji z udziałem Minionków.

Inni władcy

W ciągu lat Minionki służyły wielu różnym władcom, od dinozaurów po Drakulę. Jednak ich niezdarność często prowadziła do upadku tych władzców, co zmuszało Minionki do poszukiwania nowego lidera.

Podsumowując, Minionki są lojalnymi, choć nieco niezdarnymi pomocnikami, którzy zawsze szukają władcy, któremu mogą służyć. Ich przygody z różnymi władzcami są głównym wątkiem serii filmów i przynoszą wiele humoru i zabawy.

Podobne wpisy