Kolor Żółtawy

Nazwa angielskaXanthic
Kod HEX#EEED09
Kod RGBRGB(238, 237, 9)
Hue60°
Saturation (HSL)93%
Light (HSL)48%
Saturation (HSV)96%
Light (HSV)93%
Kolor Pantone*blazing-yellow
Numer Pantone *12-0643
KolorRAL*RAL 1026
Wartości CMYK0%, 0%, 96%, 7%
Xanthic #EEED09

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Kod koloru: #EEED09

Nazwa angielska: Xanthic

Nazwa polska: Żółtawy

Xanthic, czyli żółtawy, to kolor o wyjątkowej energii i jasności. Jego intensywność sprawia, że przyciąga uwagę i dodaje życia każdej przestrzeni. Ten odcień żółci jest niezwykle radosny i pozytywny, a jednocześnie delikatny i subtelny.

Żółtawy może symbolizować optymizm, kreatywność i radość. To barwa, która pobudza naszą wyobraźnię i inspiruje do działania. W naturalnym świecie często kojarzony jest z promieniami słońca, kwiatami czy letnimi łąkami pełnymi miodowych tonów.

Jeśli chcesz wprowadzić do swojego otoczenia odrobinę ciepła i entuzjazmu, żółtawy będzie doskonałym wyborem. Możesz go zastosować jako akcentowy kolor w wystroju wnętrz, dodając energii i witalności. W połączeniu z innymi barwami, takimi jak biel czy szarość, stworzy harmonijną kompozycję.

W świecie sztuki żółtawy często jest używany do przedstawiania szczęścia, radości i wewnętrznego światła. Możemy go spotkać na obrazach impresjonistów, którzy doskonale oddawali atmosferę letnich dni i piękno natury.

Podsumowując, żółtawy (xanthic) to kolor pełen energii i optymizmu, który dodaje życia i radości każdej przestrzeni. Jego jasność i intensywność sprawiają, że jest niezwykle atrakcyjny i inspirujący. Czyż nie chciałbyś otoczyć się tym promiennym odcieniem?