Kolor Zielony Połysk

Nazwa angielskaGreen Sheen
Kod HEX#6EAEA1
Kod RGBRGB(110, 174, 161)
Hue168°
Saturation (HSL)28%
Light (HSL)56%
Saturation (HSV)37%
Light (HSV)68%
Kolor Pantone*wasabi
Numer Pantone *16-5109
KolorRAL*RAL 6034
Wartości CMYK37%, 0%, 7%, 32%
Green Sheen #6EAEA1

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Zielony Połysk (#6EAEA1) to kolor, który wzbudza odczucie harmonii i świeżości. Jest to intensywny odcień zieleni, który przypomina delikatny połysk liści na słońcu. Nazwa “Zielony Połysk” doskonale oddaje charakter tego koloru, który wydaje się emanować energią i życiem.

W naturze zielony połysk można zaobserwować na przykład w soczystych liściach drzew czy roślin, które odbijają promienie słoneczne. Ten kolor jest również często kojarzony z naturą i ekologią, ponieważ symbolizuje rozwój, odrodzenie i równowagę.

Zielony Połysk jest idealnym wyborem dla osób poszukujących spokoju i wewnętrznego równowagi. Jest on kojący dla oczu i działa relaksująco na umysł. Może być również inspirujący dla artystów, którzy chcą oddać piękno natury w swoich dziełach.

Jeśli szukasz koloru, który dodaje świeżości i energii Twojemu otoczeniu, Zielony Połysk będzie doskonałym wyborem. Możesz go wykorzystać w aranżacji wnętrz, projektowaniu ogrodów czy tworzeniu sztuki. Niech ten kolor przyniesie Ci radość i ożywienie!