Kolor Zielony karabinowy

Nazwa angielskaRifle green
Kod HEX#444C38
Kod RGBRGB(68, 76, 56)
Hue84°
Saturation (HSL)15%
Light (HSL)26%
Saturation (HSV)26%
Light (HSV)30%
Kolor Pantone*black-forest
Numer Pantone *19-0315
KolorRAL*RAL 6014
Wartości CMYK11%, 0%, 26%, 70%
Rifle green #444C38

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Kod koloru #444C38, znany również jako Rifle green, czyli Zielony karabinowy, to barwa o głębokim i intensywnym odcieniu zieleni. Jest to kolor, który odwołuje się do militarnego charakteru i siły. Przywołuje w nas skojarzenia z lasem pełnym ukrytych tajemnic, gdzie żołnierze muszą być czujni i gotowi na każdą ewentualność.

Zielony karabinowy jest barwą niezwykle wszechstronną. Może być używany zarówno w kontekście mody, jak i w dekoracji wnętrz. W modzie jest często stosowany jako kolor neutralny, który doskonale komponuje się z innymi odcieniami zieleni, brązami i beżami. W połączeniu z czernią lub bielą nadaje stylowemu strojowi elegancji i wyrafinowania.

W dekoracji wnętrz zielony karabinowy może być stosowany jako barwa dominująca lub jako akcent kolorystyczny. Dodaje pomieszczeniom głębi i atmosferyczności. Doskonale sprawdza się w salonach, sypialniach czy biurach, gdzie wprowadza spokój i harmonię. Może być również wykorzystywany w aranżacji przestrzeni związanych z tematyką militarną lub outdoorową.

Zielony karabinowy symbolizuje również siłę, wytrzymałość i determinację. Jest to kolor, który pobudza naszą witalność i dodaje nam energii. Może być stosowany jako motywacyjny kolor w treningach sportowych lub wizerunku firm związanych z aktywnością fizyczną.

  • Zastosowanie: moda, dekoracja wnętrz, militaria, outdoor
  • Kompozycja z innymi kolorami: inne odcienie zieleni, brązy, beże, czernie, biel
  • Symbolika: siła, wytrzymałość, determinacja