Kolor Zieleń Wiosenna

Nazwa angielskaSpring Green
Kod HEX#C0D727
Kod RGBRGB(192, 215, 39)
Hue68°
Saturation (HSL)69%
Light (HSL)50%
Saturation (HSV)82%
Light (HSV)84%
Kolor Pantone*lime-punch
Numer Pantone *13-0550
KolorRAL*RAL 6039
Wartości CMYK11%, 0%, 82%, 16%
Spring Green #C0D727

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Zieleń Wiosenna (#C0D727)

Zieleń Wiosenna, oznaczana kodem koloru #C0D727, to intensywny odcień zieleni, który kojarzy się z bujną roślinnością i odświeżającym powiewem wiosny. Jest to kolor pełen energii i życia, który przyciąga uwagę swoją jasnością i pozytywnym wyrazem.

Zieleń Wiosenna doskonale oddaje naturę i jej niezwykłe piękno. Jest to kolor, który symbolizuje odrodzenie, wzrost i harmonię. Przypomina nam o nowym początku i możliwościach, które niesie ze sobą każdy nowy dzień.

Ten odcień zieleni może być inspirujący i motywujący. Ożywia zmysły i dodaje energii do naszego otoczenia. Może być doskonałym wyborem dla osób poszukujących odrobinę świeżości i pozytywnego nastroju w swoim życiu.

Zieleń Wiosenna jest często wykorzystywana w projektowaniu wnętrz, zwłaszcza w pomieszczeniach przeznaczonych do relaksu i regeneracji, takich jak sypialnie czy pokoje spa. Może również być używana w ogrodach jako kontrast dla innych kolorów roślinności.

Jeśli chcesz dodać do swojego życia więcej radości i optymizmu, Zieleń Wiosenna może być doskonałym wyborem. To kolor, który pobudza zmysły i przypomina nam o pięknie natury, które otacza nas każdego dnia.