Kolor Wino

Nazwa angielskaWine
Kod HEX#722F37
Kod RGBRGB(114, 47, 55)
Hue353°
Saturation (HSL)42%
Light (HSL)32%
Saturation (HSV)59%
Light (HSV)45%
Kolor Pantone*cordovan
Numer Pantone *19-1726
KolorRAL*RAL 3009
Wartości CMYK0%, 59%, 52%, 55%
Wine #722F37

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Kolor #722F37, znany również jako Wine (wino), to bogaty, głęboki odcień czerwieni. Jest to barwa, która odzwierciedla elegancję i luksus. Przypomina nam smak wykwintnego wina i atmosferę romantycznych wieczorów przy świecach.

Wine jest barwą, która symbolizuje zarówno siłę, jak i delikatność. To kolor, który przyciąga uwagę i dodaje pewności siebie. Jest idealnym wyborem dla osób, które pragną wyrazić swoją indywidualność i wyjątkowość.

Wine jest również często kojarzone z przyjemnymi doznaniami, takimi jak romantyczne kolacje przy winie czy wieczory spędzone w towarzystwie bliskich osób. To kolor, który wprowadza nas w nastrój relaksu i rozkoszy.

Jeśli chodzi o historię sztuki, wine był często używany przez wielkich mistrzów malarstwa do przedstawiania bogactwa i przepychu. Przywołuje na myśl obrazy pełne eleganckich balów i królewskich dworów.

Wine jest również popularnym kolorem w modzie. Możemy go znaleźć na czerwonych dywanach i wybiegach pokazów mody. Dodaje stylu i klasy każdej stylizacji.

  • Elegancja: Wine to kolor, który odzwierciedla elegancję i luksus.
  • Siła i delikatność: Jest to barwa, która symbolizuje zarówno siłę, jak i delikatność.
  • Przyjemne doznania: Wine kojarzy się z romantycznymi kolacjami przy winie i wieczorami spędzonymi w towarzystwie bliskich osób.
  • Historia sztuki: Wine był często używany przez wielkich mistrzów malarstwa do przedstawiania bogactwa i przepychu.
  • Moda: Jest to popularny kolor w świecie mody, dodaje stylu i klasy każdej stylizacji.