Kolor Tabaczkowy

Nazwa angielskaTobacco
Kod HEX#866423
Kod RGBRGB(134, 100, 35)
Hue39°
Saturation (HSL)59%
Light (HSL)33%
Saturation (HSV)74%
Light (HSV)53%
Kolor Pantone*tapenade
Numer Pantone *18-0840
KolorRAL*RAL 8001
Wartości CMYK0%, 25%, 74%, 47%
Tobacco #866423

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Kolor #866423, znany również jako “Tobacco” czyli “Tabaczkowy”, jest odcieniem brązu o głębokim, intensywnym charakterze. Ten ciepły kolor przypomina barwę suszonego tytoniu, co nadaje mu elegancji i wyrafinowania.

Tobacco to kolor, który odwołuje się do tradycji i historii. Przypomina nam dawne czasy, gdy tytoń był luksusowym towarem i symbolem bogactwa. Jest to barwa, która wprowadza do wnętrza ciepłą atmosferę i dodaje mu klasy.

W sztuce i designie, kolor Tobacco może być wykorzystywany w różnorodny sposób. Może stanowić tło dla innych kolorów, tworząc kontrastowe kompozycje. Może również być używany jako akcentowy kolor, przyciągający uwagę i dodający charakteru całej kompozycji.

Odcień brązu symbolizuje również ziemię i naturę. Przypomina nam o przywiązaniu do tradycji i korzeni. Jest to kolor stabilny i spokojny, który może wprowadzić harmonię do naszego otoczenia.

Wnętrza urządzone w kolorze Tobacco mogą emanować ciepłem i przytulnością. Ten odcień brązu doskonale współgra z naturalnymi materiałami, takimi jak drewno czy skóra, tworząc eleganckie i wyrafinowane wnętrza.

  • Symbolizuje tradycję i historię
  • Przypomina suszony tytoń
  • Dodaje elegancji i wyrafinowania
  • Może być używany jako tło lub akcentowy kolor
  • Symbolizuje ziemię i naturę
  • Tworzy ciepłe i przytulne wnętrza