Kolor Spalona siena

Nazwa angielskaBurnt sienna
Kod HEX#E97451
Kod RGBRGB(233, 116, 81)
Hue14°
Saturation (HSL)78%
Light (HSL)62%
Saturation (HSV)65%
Light (HSV)91%
Kolor Pantone*dusty-orange
Numer Pantone *16-1344
KolorRAL*RAL 2012
Wartości CMYK0%, 50%, 65%, 9%
Burnt sienna #E97451

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Spalona siena, oznaczana kodem koloru #E97451, to ciepły i intensywny odcień brązu. Nazwa tego koloru nawiązuje do piękna włoskiego miasta Siena oraz do charakterystycznego, spalonego wyglądu jego zabudowań.

Spalona siena jest barwą o bogatej historii, która odnajduje się zarówno w malarstwie, jak i w architekturze. Ten odcień brązu posiada głębokie i nasycone tonacje, które przypominają ciepłe, ziemiste kolory spalonego piasku.

Kiedy patrzysz na spaloną sienę, możesz dostrzec w niej wiele różnych odcieni. Jest to kolor, który łączy w sobie zarówno czerwień, jak i pomarańcz. Dzięki temu ma on niezwykłą zdolność rozświetlania przestrzeni i dodawania im ciepła.

Spalona siena jest barwą, która doskonale komponuje się z innymi ziemiastymi odcieniami, takimi jak oliwkowa zieleń czy głęboki brąz. Może być używana jako główny akcent lub jako tło dla innych kolorów, dodając im harmonii i elegancji.

Ten kolor ma również swoje zastosowanie w projektowaniu wnętrz. Spalona siena może być wykorzystywana na ścianach, meblach czy dodatkach dekoracyjnych, nadając pomieszczeniom przytulny i rustykalny charakter. Może być również stosowana w sztuce malarskiej, gdzie jej intensywność i głębia tworzą niezwykłe efekty w obrazach.

Podsumowując, spalona siena to barwa o bogatej historii i ciepłym wyglądzie. Jej intensywność i głębia nadają każdej przestrzeni charakteru i harmonii.