Kolor Spalona pomarańcza

Nazwa angielskaBurnt orange
Kod HEX#CC5500
Kod RGBRGB(204, 85, 0)
Hue25°
Saturation (HSL)100%
Light (HSL)40%
Saturation (HSV)100%
Light (HSV)80%
Kolor Pantone*autumn-maple
Numer Pantone *17-1145
KolorRAL*RAL 2009
Wartości CMYK0%, 58%, 100%, 20%
Burnt orange #CC5500

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Spalona pomarańcza (#CC5500) to kolor, który wzbudza intensywne emocje i dodaje energii każdemu otoczeniu. Jest to odcień pomarańczowego, który przypomina rozgrzaną cegłę lub płomienie ogniska. Nazwa “spalona” doskonale oddaje charakter tego koloru – jest on pełen głębi i ciepła.

Spalona pomarańcza to kolor, który odnosi się do natury i ognia. Przypomina nam o zachodach słońca na pustyni lub jesiennych liściach, które płoną w ognistych odcieniach. To barwa pełna pasji, determinacji i kreatywności.

Spalona pomarańcza może być doskonałym wyborem do wnętrz, szczególnie tam, gdzie chcemy dodać ciepła i przytulności. Może być stosowana jako akcentowy kolor w formie mebli, dekoracji lub ścian. Połączona z neutralnymi odcieniami, jak beże czy brązy, tworzy harmonijną i elegancką kompozycję.

W sztuce spalona pomarańcza może być używana do wyrażenia siły i dynamiki. Może być stosowana jako tło dla obrazów lub jako kolor dominujący w abstrakcyjnych kompozycjach. Dodaje głębi i intensyfikuje emocje, przyciągając uwagę widza.

Podsumowując, spalona pomarańcza to kolor, który ożywia i dodaje życia każdemu otoczeniu. Jest to barwa pełna pasji, energii i wyrazistości. Jej intensywność przyciąga uwagę i sprawia, że ​​chce się odkrywać więcej.