Kolor Słomkowy róż

Nazwa angielskaMauve
Kod HEX#E0B0FF
Kod RGBRGB(224, 176, 255)
Hue276°
Saturation (HSL)100%
Light (HSL)85%
Saturation (HSV)31%
Light (HSV)100%
Kolor Pantone*lilac-snow
Numer Pantone *13-3405
KolorRAL*RAL 9002
Wartości CMYK12%, 31%, 0%, 0%
Mauve #E0B0FF

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Mauve, czyli słomkowy róż, to kolor o niezwykle delikatnej i subtelnej tonacji. Jego nazwa pochodzi od francuskiego słowa “mauve”, które oznacza “blady fiolet”. Ten kolor jest jednocześnie romantyczny i elegancki, dodając wyrafinowania i delikatności każdej przestrzeni.

Słomkowy róż Mauve ma wiele znaczeń i symboliki. Jest kojarzony z kobiecością, delikatnością i romantyzmem. Przywołuje na myśl piękne kwiaty, takie jak lawenda czy fiołki, które swoim zapachem i kolorem wprawiają nas w stan błogości.

Jeśli chodzi o zastosowanie tego koloru, Mauve doskonale sprawdzi się jako główny akcent w aranżacji wnętrz. Może być użyty na ścianach, meblach czy dodatkach, dodając im subtelności i elegancji. W połączeniu z pastelowymi odcieniami różu, białym lub szarością stworzy harmonijną i przyjemną atmosferę w pomieszczeniu.

W świecie mody, słomkowy róż Mauve jest często wybierany jako kolor sukienek na uroczyste okazje. Dodaje kobiecego uroku i delikatności, podkreślając naturalne piękno noszącej go osoby.

Podsumowując, słomkowy róż Mauve to kolor, który przyciąga wzrok swoją subtelnością i elegancją. Dodaje uroku i romantyzmu zarówno wnętrzom, jak i modzie. Jeśli szukasz czegoś delikatnego, ale zarazem wyjątkowego, Mauve jest idealnym wyborem.