Kolor Śliski zielony

Nazwa angielskaSlimy green
Kod HEX#299617
Kod RGBRGB(41, 150, 23)
Hue111°
Saturation (HSL)73%
Light (HSL)34%
Saturation (HSV)85%
Light (HSV)59%
Kolor Pantone*online-lime
Numer Pantone *17-0145
KolorRAL*RAL 6037
Wartości CMYK73%, 0%, 85%, 41%
Slimy green #299617

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Śliski zielony, o kodzie koloru #299617, to odcień, który wywołuje niezwykłe wrażenie. Ten kolor jest pełen energii i radości, przypominając nam o sielskich krajobrazach pełnych zieleni.

Opisując ten kolor, nie sposób nie wspomnieć o jego intensywności. Jest on tak jaskrawy i soczysty, że od razu przyciąga uwagę i dodaje życia każdemu otoczeniu. To kolor, który z pewnością nie pozwoli Ci pozostać obojętnym.

Śliski zielony to barwa, która kojarzy się z naturą i świeżością. Przypomina nam o bujnej roślinności, drzewach pełnych liści i łąkach pokrytych trawą. To kolor, który wzbudza w nas poczucie harmonii i spokoju.

Jeśli chodzi o symbolikę tego koloru, warto zwrócić uwagę na jego pozytywne aspekty. Śliski zielony jest kojarzony z nadzieją, odrodzeniem i rozwojem. To kolor, który inspiruje do działania i pomaga nam znaleźć równowagę w codziennym życiu.

Podsumowując, śliski zielony to kolor pełen życia i energii. Jego intensywność przyciąga uwagę, a symbolika, którą niesie, dodaje mu jeszcze większego znaczenia. To barwa, która z pewnością ożywi każde miejsce i sprawi, że będziemy czuć się w nim bardziej zrelaksowani i pełni optymizmu.