Kolor Rubinowy

Nazwa angielskaRuby
Kod HEX#D41B56
Kod RGBRGB(212, 27, 86)
Hue341°
Saturation (HSL)77%
Light (HSL)47%
Saturation (HSV)87%
Light (HSV)83%
Kolor Pantone*rose-red
Numer Pantone *18-1852
KolorRAL*RAL 3018
Wartości CMYK0%, 87%, 59%, 17%
Ruby #D41B56

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Ruby to intensywny, głęboki kolor o kodzie #D41B56. Nazwa tego koloru pochodzi od pięknych rubinów, które są cennymi kamieniami szlachetnymi. Rubinowy jest jednym z najbardziej uwodzicielskich kolorów, który przyciąga wzrok i budzi silne emocje.

W naturze możemy znaleźć wiele przykładów tego koloru. Czerwone róże, maliny czy też soczyste wiśnie – wszystkie te owoce i kwiaty są wzbogacone o rubinowy odcień, który nadaje im elegancji i wyjątkowości.

Symbolika rubinowego jest bogata i różnorodna. Ten kolor kojarzy się z miłością, pasją i energią. Jest symbolem siły, odwagi i determinacji. Rubinowy to także kolor krwi, który może symbolizować życie, witalność i odwagę.

Jeśli chodzi o historię sztuki, rubinowy często był używany przez mistrzów malarstwa do przedstawienia bogactwa i luksusu. Rubiny były cenione przez wielu władców i arystokratów, dlatego też ich odcień był często wykorzystywany w portretach i innych dziełach sztuki.

Podsumowując, rubinowy to kolor pełen pasji, siły i elegancji. Jest to barwa, która przyciąga uwagę i dodaje charakteru. Jeśli chcesz wzbogacić swoje życie o odrobinę luksusu i intensywności, rubinowy jest idealnym wyborem.