Kolor Rozpędzona czerwień

Nazwa angielskaSizzling Red
Kod HEX#FF3855
Kod RGBRGB(255, 56, 85)
Hue351°
Saturation (HSL)100%
Light (HSL)61%
Saturation (HSV)78%
Light (HSV)100%
Kolor Pantone*paradise-pink
Numer Pantone *17-1755
KolorRAL*RAL 3024
Wartości CMYK0%, 78%, 67%, 0%
Sizzling Red #FF3855

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Czerwień o kodzie koloru #FF3855, znana również jako “Sizzling Red” czyli “Rozpędzona czerwień”, jest niezwykle intensywnym i energetycznym odcieniem. Ten kolor emanuje pasją, pewnością siebie i zdecydowaniem. Jest to odcień, który przyciąga uwagę i wywołuje silne emocje.

Rozpędzona czerwień jest jak płomień, który płonie jasno i gorąco. To kolor, który symbolizuje miłość, namiętność i romantyzm. Przypomina nam o ogniu w naszych sercach i motywuje nas do działania.

Jeśli chodzi o znaczenie kulturowe, czerwień od wieków była kojarzona z mocą i władzą. W starożytnym Rzymie noszenie czerwonej togii było zarezerwowane dla najważniejszych osobistości. W Chinach czerwień symbolizuje szczęście i dobrobyt.

Rozpędzona czerwień może być wykorzystywana w różnych kontekstach artystycznych. W malarstwie może służyć do podkreślenia emocji lub przyciągnięcia uwagi do konkretnego elementu obrazu. W projektowaniu wnętrz może dodawać energii i życia do pomieszczenia.

  • Pasja: Rozpędzona czerwień symbolizuje intensywne emocje i namiętność.
  • Energia: Ten kolor emanuje energią i dodaje życia do otoczenia.
  • Moc: Czerwień od wieków kojarzona jest z władzą i siłą.
  • Romantyzm: Sizzling Red przypomina o płomieniu miłości i romantycznych uniesieniach.

Rozpędzona czerwień to kolor, który nie pozostawia obojętnym. Jego intensywność i siła przyciągają uwagę i wywołują silne emocje. To odcień, który dodaje życia i energii do naszego otoczenia, a jednocześnie symbolizuje pasję i moc. Jeśli szukasz koloru, który ma w sobie ogień i zdecydowanie, to rozpędzona czerwień jest idealnym wyborem.