Kolor Różowy

Nazwa angielskaPink
Kod HEX#FFC0CB
Kod RGBRGB(255, 192, 203)
Hue350°
Saturation (HSL)100%
Light (HSL)88%
Saturation (HSV)25%
Light (HSV)100%
Kolor Pantone*crystal-rose
Numer Pantone *12-1708
KolorRAL*RAL 1013
Wartości CMYK0%, 25%, 20%, 0%
Pink #FFC0CB

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Różowy, o kodzie koloru #FFC0CB, jest jednym z najbardziej delikatnych i subtelnych odcieni. Nazwa tego koloru pochodzi od angielskiego słowa “pink”, które odnosi się do kwiatu goździka. Różowy kojarzy się z romantyzmem, delikatnością i kobiecością.

Opisując ten kolor, można powiedzieć, że jest on jak delikatny pocałunek na policzku. Jest to odcień, który wzbudza uczucia troski, czułości i miłości. Różowy jest barwą, która często kojarzy się z młodością, niewinnością i radością.

W historii sztuki różowy był często używany jako symbol miłości i romantyzmu. Przykładem może być słynny obraz “The Swing” Jeana-Honoré Fragonarda, na którym główna bohaterka ubrana jest w różową suknię, symbolizującą jej urok i kobiecość.

W psychologii kolorów różowy jest kojarzony z łagodnością, harmonią i empatią. Może wpływać na nasze samopoczucie, uspokajając nasze nerwy i wywołując uczucie relaksu.

Podsumowując, różowy (#FFC0CB) to barwa pełna delikatności i subtelności, symbolizująca miłość, romantyzm i kobiecość. Jest to kolor, który wzbudza pozytywne emocje i wpływa na nasze samopoczucie.