Kolor Różowa koronka

Nazwa angielskaPink lace
Kod HEX#FFDDF4
Kod RGBRGB(255, 221, 244)
Hue319°
Saturation (HSL)100%
Light (HSL)93%
Saturation (HSV)13%
Light (HSV)100%
Kolor Pantone*rose-water
Numer Pantone *12-2907
KolorRAL*RAL 9016
Wartości CMYK0%, 13%, 4%, 0%
Pink lace #FFDDF4

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Kod koloru: #FFDDF4

Nazwa koloru: Pink lace (Różowa koronka)

Różowa koronka to delikatny odcień różu, który kojarzy się z romantyzmem, kobiecością i subtelnością. Jest to kolor, który wywołuje uczucie łagodności i delikatności, jak koronkowe tkaniny.

Opisując różową koronkę, można powiedzieć, że jest to kolor elegancki i romantyczny. Przypomina nam o pięknie kwiatów, które otulają nas swoją delikatnością. Jest jak delikatne dotknięcie jedwabiu na skórze.

Symbolika różowej koronki jest związana głównie z miłością, czułością i kobiecością. Jest to kolor często kojarzony z romantycznymi chwilami, takimi jak śluby czy walentynki. Różowa koronka wywołuje w nas uczucie spokoju i relaksu, dlatego często jest stosowana w aranżacji wnętrz, aby stworzyć atmosferę pełną harmonii.

Jeśli mamy ochotę na odrobinę luksusu i subtelności, różowa koronka jest doskonałym wyborem. Możemy ją wykorzystać w modzie, dodając jej akcenty w postaci biżuterii lub elementów garderoby. Również w sztuce różowa koronka może być używana do tworzenia delikatnych, romantycznych obrazów.

Podsumowując, różowa koronka to kolor, który wprowadza do naszego życia nutkę delikatności, romantyzmu i kobiecości. Jest to odcień, który dodaje uroku i subtelności zarówno w modzie, jak i w aranżacji wnętrz. Przywołuje uczucie spokoju i relaksu, dlatego warto się otoczyć tym pięknym kolorem.