Kolor Różanewowe

Nazwa angielskaRosewood
Kod HEX#65000B
Kod RGBRGB(101, 0, 11)
Hue353°
Saturation (HSL)100%
Light (HSL)20%
Saturation (HSV)100%
Light (HSV)40%
Kolor Pantone*sun-dried-tomato
Numer Pantone *19-1531
KolorRAL*RAL 3005
Wartości CMYK0%, 100%, 89%, 60%
Rosewood #65000B

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Różanewowe to intensywny kolor o kodzie #65000B, który jest nazywany Rosewood w języku angielskim. Ten odcień przypomina głęboką czerwień z nutką brązu, co nadaje mu wyjątkową elegancję i szlachetność.

Różanewowe jest barwą, która kojarzy się z luksusem i bogactwem. Przypomina nam o pięknie drewna różanego, które jest cenione za swoją trwałość i wyjątkowy wygląd. Ten kolor doskonale pasuje do wnętrz w stylu klasycznym, dodając im odrobinę romantyzmu i nostalgii.

Jeśli chodzi o symbolikę różanewowego, to jest ono często kojarzone z miłością, namiętnością i romantyzmem. W połączeniu z innymi barwami może tworzyć interesujące kontrasty lub subtelne harmonie. Można go również wykorzystać w projektach związanych ze sztuką, modą czy designem, aby dodać im wyrafinowania i klasy.

Warto pamiętać, że różanewowe jest barwą dość intensywną, dlatego warto umiejętnie go używać. Może być świetnym akcentem w minimalistycznych wnętrzach lub dodatkiem do neutralnej garderoby, który doda jej charakteru i oryginalności.