Kolor Róża storczyka

Nazwa angielskaOrchid pink
Kod HEX#F2BDCD
Kod RGBRGB(242, 189, 205)
Hue342°
Saturation (HSL)67%
Light (HSL)85%
Saturation (HSV)22%
Light (HSV)95%
Kolor Pantone*orchid-pink
Numer Pantone *13-2010
KolorRAL*RAL 1013
Wartości CMYK0%, 22%, 15%, 5%
Orchid pink #F2BDCD

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Kolor #F2BDCD, znany również jako Orchid Pink czyli Róża storczyka, jest jednym z najdelikatniejszych odcieni różu. Ten kolor jest inspiracją dla wielu artystów, którzy chcą oddać delikatność i elegancję w swoich dziełach.

Róża storczyka to subtelne połączenie różu i fioletu, które tworzy piękny pastelowy odcień. Jest to kolor, który kojarzy się z romantycznymi i delikatnymi uczuciami. To właśnie dlatego często jest wykorzystywany w dekoracji wnętrz czy projektowaniu mody.

Jego delikatność sprawia, że Róża storczyka jest idealna do tworzenia przyjemnej atmosfery w pomieszczeniach. Może być stosowany jako główny kolor ścian lub jako akcentowy dodatek w postaci poduszek, zasłon czy dywanów. Dodaje on uroku i kobiecości każdemu wnętrzu.

W świecie mody Róża storczyka jest często wykorzystywana do projektowania sukienek wieczorowych czy koktajlowych. Jego delikatność sprawia, że kobieta czuje się wyjątkowo elegancka i kobieca w takim stroju.

Jeśli szukasz koloru, który emanuje delikatnością i romantyzmem, Róża storczyka jest doskonałym wyborem. To odcień, który dodaje uroku i elegancji każdemu projektowi.