Kolor Popielaty

Nazwa angielskaCinereous
Kod HEX#98817B
Kod RGBRGB(152, 129, 123)
Hue12°
Saturation (HSL)12%
Light (HSL)54%
Saturation (HSV)19%
Light (HSV)60%
Kolor Pantone*roasted-cashew
Numer Pantone *17-1105
KolorRAL*RAL 1035
Wartości CMYK0%, 15%, 19%, 40%
Cinereous #98817B

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Kod koloru: #98817B

Nazwa koloru: Cinereous (Popielaty)

Cinereous, czyli popielaty, to barwa o subtelnym uroku i niezwykłej delikatności. Nazwa tego koloru pochodzi od łacińskiego słowa “cinereus”, które oznacza “popielaty”. Jest to kolor, który doskonale oddaje odcień popiołu, tworząc atmosferę tajemniczości i nostalgii.

Popielaty jest barwą neutralną, która łączy w sobie elementy szarości i beżu. Dzięki temu jest bardzo wszechstronny i łatwo komponuje się z innymi kolorami. Jest idealnym tłem dla innych intensywnych barw, dodając im subtelności i elegancji.

Popielaty jest często kojarzony z melancholią i refleksją. Przywołuje na myśl spokojne poranki, kiedy świat budzi się powoli i wszystko wydaje się być otulone mgłą. Jest kolorem, który wprowadza harmonię i równowagę do przestrzeni, nadając im pewną delikatność i spokój.

W sztuce popielaty był często używany przez mistrzów malarstwa jako cień lub tło, aby podkreślić główne elementy obrazu. Dodaje on głębi i perspektywy, a jednocześnie nie przytłacza innych kolorów.

Podsumowując, popielaty to barwa o subtelnej elegancji i tajemniczym uroku. Jego neutralność sprawia, że jest doskonałym tłem dla innych kolorów, a jednocześnie dodaje przestrzeniom harmonii i spokoju. To kolor, który przywołuje nostalgiczne wspomnienia i inspiruje do refleksji.