Kolor Pomarańczowy Princeton

Nazwa angielskaPrinceton orange
Kod HEX#F58025
Kod RGBRGB(245, 128, 37)
Hue26°
Saturation (HSL)91%
Light (HSL)55%
Saturation (HSV)85%
Light (HSV)96%
Kolor Pantone*flame-orange
Numer Pantone *15-1157
KolorRAL*RAL 2003
Wartości CMYK0%, 48%, 85%, 4%
Princeton orange #F58025

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Kod koloru #F58025 o nazwie “Princeton orange” to intensywny odcień pomarańczowego. Ten kolor jest często kojarzony z Uniwersytetem Princeton, który używa go jako swój oficjalny kolor. Jest to odcień, który przyciąga uwagę i dodaje energii każdemu projektowi czy kompozycji.

Pomarańczowy Princeton to kolor, który symbolizuje młodość, entuzjazm i kreatywność. Jest on idealny do wykorzystania w projektach związanych z edukacją, sztuką, sportem czy rozrywką. Dodanie tego odcienia do projektu może dodać mu dynamizmu i wyróżnić go spośród innych.

Jeśli chodzi o znaczenie kulturowe, pomarańczowy jest często kojarzony z radością, ciepłem i pozytywnym nastawieniem. W psychologii kolorów uważa się go za odcień, który pobudza apetyt i wywołuje uczucie przyjemności.

Podsumowując, pomarańczowy Princeton to odcień pełen energii i radości, który doskonale nadaje się do projektów wymagających wyrazistości i wyróżnienia się. Bez względu na to, czy jest używany w projektach graficznych, wnętrzach czy modzie, ten kolor z pewnością przyciągnie uwagę i wprowadzi pozytywną atmosferę.