Kolor Pomarańczowy (Pantone)

Nazwa angielskaOrange (Pantone)
Kod HEX#FF5800
Kod RGBRGB(255, 88, 0)
Hue21°
Saturation (HSL)100%
Light (HSL)50%
Saturation (HSV)100%
Light (HSV)100%
Kolor Pantone*orange-tiger
Numer Pantone *16-1358
KolorRAL*RAL 2017
Wartości CMYK0%, 65%, 100%, 0%
Orange (Pantone) #FF5800

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Pomarańczowy (Pantone) to intensywny i energetyczny kolor, który przyciąga uwagę i dodaje życia każdej przestrzeni. Jego kod koloru to #FF5800.

W języku angielskim ten odcień nazywany jest Orange (Pantone). Jest to ciepły kolor, który kojarzy się z energią, radością i entuzjazmem.

Pomarańczowy (Pantone) jest często stosowany w projektowaniu graficznym, reklamie i marketingu, ponieważ przyciąga wzrok i budzi pozytywne emocje. Może być również wykorzystywany w wystroju wnętrz, szczególnie w miejscach, gdzie chcemy stworzyć przytulną i pełną życia atmosferę.

Symbolika pomarańczowego (Pantone) jest bardzo bogata. Kojarzy się z energią, radością, optymizmem, kreatywnością i entuzjazmem. To kolor, który pobudza naszą wyobraźnię i motywuje do działania.

  • Pomarańczowy (Pantone) może być stosowany w projektach związanych z żywnością i restauracją, ponieważ pobudza apetyt i kojarzy się z pysznym jedzeniem.
  • W reklamie i marketingu pomarańczowy (Pantone) może być używany do promowania produktów lub usług, które mają związek z energią, kreatywnością i radością życia.
  • W projektowaniu wnętrz pomarańczowy (Pantone) może być stosowany w akcentach, aby dodać ciepła i przytulności do pomieszczenia.

Pomarańczowy (Pantone) to kolor, który z pewnością przyciągnie uwagę i dodatkowo ożywi każde miejsce, w którym się pojawi.