Kolor Północ

Nazwa angielskaMidnight
Kod HEX#702670
Kod RGBRGB(112, 38, 112)
Hue300°
Saturation (HSL)49%
Light (HSL)29%
Saturation (HSV)66%
Light (HSV)44%
Kolor Pantone*purple-magic
Numer Pantone *19-3540
KolorRAL*RAL 4006
Wartości CMYK0%, 66%, 0%, 56%
Midnight #702670

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Kod koloru: #702670

Angielska nazwa: Midnight

Polska nazwa: Północ

Północ to intensywny odcień granatowego, który nawiązuje do tajemniczej i enigmatycznej atmosfery panującej w nocy. Jest to kolor, który budzi skojarzenia z nieprzeniknioną ciemnością, pełną niewiadomych i tajemniczych historii.

Opisując ten kolor, nie sposób nie wspomnieć o jego głębi i mrocznym charakterze. Północ jest jak nocne niebo w pełni księżyca, przyciągające wzrok swoim tajemniczym blaskiem. To barwa, która kojarzy się z nocnymi wędrówkami, pełnymi napięcia i przygód.

Jeśli chodzi o symbolikę tego koloru, warto zauważyć, że Północ jest często kojarzona z magią, mistycyzmem i duchowymi podróżami. W wielu kulturach uważana jest za czas, w którym granica między światem żywych a umarłych staje się cieńsza. To właśnie w półmroku północy rodzą się legendy i opowieści o duchach oraz istotach nadprzyrodzonych.

Warto również podkreślić, że Północ jest kolorem eleganckim i tajemniczym. Jego głęboka barwa nadaje mu pewnego rodzaju powagi i nobliwości. To kolor, który doskonale sprawdzi się w aranżacji wnętrz, dodając im niepowtarzalnego charakteru i klasy. Może być również wykorzystywany w modzie jako odcień, który emanuje elegancją i wyrafinowaniem.

Podsumowując, Północ to kolor, który wzbudza ciekawość i zaprasza do odkrywania tajemnic. Jego głęboka barwa oraz nawiązanie do nocnej atmosfery sprawiają, że jest on niezwykle intrygujący i inspirujący.