Kolor Perski indygo

Nazwa angielskaPersian indigo
Kod HEX#32127A
Kod RGBRGB(50, 18, 122)
Hue258°
Saturation (HSL)74%
Light (HSL)27%
Saturation (HSV)85%
Light (HSV)48%
Kolor Pantone*violet-indigo
Numer Pantone *19-3750
KolorRAL*RAL 5022
Wartości CMYK59%, 85%, 0%, 52%
Persian indigo #32127A

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Perski indygo (#32127A) to głęboki, tajemniczy kolor, który odzwierciedla bogactwo i elegancję. Nazwa tego koloru nawiązuje do intensywnego odcienia indygo, który był tradycyjnie stosowany w perskiej sztuce i rzemiośle. Oto kilka ciekawych informacji na temat perskiego indygo:

  • Intensywność perskiego indygo sprawia, że jest on doskonałym kolorem do wykorzystania w projektach artystycznych. Jego głębia i misterium przyciągają uwagę i dodają charakteru każdemu dziełu.
  • W historii sztuki perskie indygo było często używane do malowania tkanin, ceramiki i dekoracji architektonicznych. Było cenione za swoją trwałość i ekskluzywność.
  • W psychologii kolorów perskie indygo symbolizuje mądrość, tajemniczość i duchowość. Jest kojarzone z intelektualnymi poszukiwaniami i głębokim zrozumieniem.
  • Perskie indygo można doskonale połączyć z innymi kolorami, takimi jak złoto, srebro czy biel. Tworzy to eleganckie i harmonijne kompozycje, które przyciągają wzrok i budzą zainteresowanie.
  • Wzorzyste tkaniny w odcieniach perskiego indygo są popularne w modzie i wystroju wnętrz. Dodają one przepychu i wyrafinowania, tworząc unikalną atmosferę.

Perski indygo to kolor, który wzbudza ciekawość i zachwyca swoją głębią. Jego bogactwo i elegancja sprawiają, że jest on niezwykle atrakcyjny dla artystów, projektantów i miłośników sztuki.