Kolor Paryski błękit

Nazwa angielskaBłękit Paryski
Kod HEX#0027C2
Kod RGBRGB(0, 39, 194)
Hue228°
Saturation (HSL)100%
Light (HSL)38%
Saturation (HSV)100%
Light (HSV)76%
Kolor Pantone*princess-blue
Numer Pantone *19-4150
KolorRAL*RAL 5005
Wartości CMYK100%, 80%, 0%, 24%
Błękit Paryski #0027C2

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Błękit Paryski, znany również jako Paryski błękit, to odcień niebieskiego o intensywnym, głębokim tonie. Jest on inspirowany atmosferą i charakterystycznym kolorem nieba nad Paryżem, miastem sztuki i romantyzmu.

Ten kolor jest niezwykle elegancki i subtelny. Jego intensywność i bogactwo sprawiają, że jest idealny do stosowania w projektach artystycznych, zwłaszcza w malarstwie czy grafice. Błękit Paryski doskonale komponuje się z innymi kolorami, takimi jak biel, złoto czy srebro, tworząc harmonijne i estetyczne kompozycje.

Symbolika tego koloru jest również fascynująca. Błękit Paryski kojarzy się z romantycznymi spacerami nad Sekwaną, eleganckimi pałacami i wieżami Eiffla. Przenosi nas w czasie do epoki impresjonizmu, gdy artyści tak jak Monet czy Renoir uwieczniali urok Paryża na swoich płótnach.

  • Elegancja: Błękit Paryski emanuje wyrafinowaniem i klasy.
  • Tajemnica: Głęboki odcień tego koloru dodaje mu tajemniczości i intrygi.
  • Romantyzm: Paryski błękit przywołuje na myśl romantyczne chwile spędzone w stolicy Francji.
  • Inspiracja artystyczna: Ten kolor jest inspiracją dla artystów, którzy chcą oddać atmosferę Paryża na swoich dziełach.

Błękit Paryski to niezwykle atrakcyjny kolor, który przyciąga uwagę swoją głębią i pięknem. Jest to odcień, który dodaje elegancji i wyrafinowania każdemu projektowi czy kompozycji artystycznej.