Kolor Orchidea

Nazwa angielskaOrchid
Kod HEX#DA70D6
Kod RGBRGB(218, 112, 214)
Hue302°
Saturation (HSL)59%
Light (HSL)65%
Saturation (HSV)49%
Light (HSV)85%
Kolor Pantone*cyclamen
Numer Pantone *16-3118
KolorRAL*RAL 3015
Wartości CMYK0%, 49%, 2%, 15%
Orchid #DA70D6

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Kod koloru #DA70D6 reprezentuje piękną i delikatną barwę orchidei. Orchidea to kwiat o niezwykłej urodzie, który kojarzy się z egzotycznymi miejscami i luksusem. Ten odcień różowego z domieszką fioletu jest subtelny, elegancki i niezwykle kobiecy.

Orchid jest kolorem, który przyciąga uwagę i budzi zainteresowanie. Jest to kolor pełen tajemniczości i delikatności, który może być wykorzystany w różnych kontekstach artystycznych.

W historii sztuki orchid był często wykorzystywany jako symbol luksusu, bogactwa i wyrafinowania. Często można go było znaleźć w dekoracjach pałaców i salonów, dodając im elegancji i uroku.

Orchid to także kolor kojarzący się z kobiecością i romantyzmem. Może być idealnym wyborem dla osób, które chcą podkreślić swoją delikatność i subtelność. Może być stosowany w modzie, wnętrzach czy sztuce, aby dodać im nutki romantyzmu i kobiecego wdzięku.

Podsumowując, kod koloru #DA70D6 reprezentuje piękno i delikatność orchidei. Jest to odcień różowego z domieszką fioletu, który kojarzy się z luksusem, tajemniczością i romantyzmem. Jest to kolor, który przyciąga uwagę i dodaje uroku różnym projektom artystycznym.