Kolor Oliwkowy Drab #7

Nazwa angielskaOlive Drab #7
Kod HEX#3C341F
Kod RGBRGB(60, 52, 31)
Hue43°
Saturation (HSL)32%
Light (HSL)18%
Saturation (HSV)48%
Light (HSV)24%
Kolor Pantone*demitasse
Numer Pantone *19-0712
KolorRAL*RAL 6022
Wartości CMYK0%, 13%, 48%, 76%
Olive Drab #7 #3C341F

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Oliwkowy Drab #7 to wyjątkowo ciekawy kolor, który ma wiele do powiedzenia. Jego kod koloru to #3C341F, a angielska nazwa to Olive Drab #7. Nazwa ta doskonale oddaje charakter tego odcienia.

Oliwkowy Drab #7 jest jednym z odcieni zieleni, który nawiązuje do naturalnego koloru oliwek. Jest to kolor głęboki i intensywny, przypominający barwę ziemi i roślinności. Można go opisać jako połączenie zieleni, brązu i szarości.

W historii sztuki ten kolor był często wykorzystywany w wojskowych uniformach, zwłaszcza podczas II wojny światowej. Oliwkowy Drab #7 symbolizuje siłę, determinację i trwałość. Jest to również popularny kolor w modzie i wystroju wnętrz, dodając pomieszczeniom naturalnego i rustykalnego charakteru.

Oliwkowy Drab #7 jest barwą wszechstronną i łatwo łączy się z innymi kolorami. Można go zestawić z odcieniami brązu, beżu, khaki lub szarości, tworząc harmonijne kompozycje. W połączeniu z jasnymi kolorami, jak np. biel czy żółć, ten odcień zieleni staje się jeszcze bardziej wyrazisty.

Jeśli szukasz koloru, który wyraża stabilność, naturę i odrobinę tajemnicy, Oliwkowy Drab #7 jest doskonałym wyborem. Jego głęboki odcień zachwyca i dodaje charakteru każdemu projektowi czy aranżacji.