Kolor Niebieski Narodów Zjednoczonych

Nazwa angielskaUnited Nations blue
Kod HEX#5B92E5
Kod RGBRGB(91, 146, 229)
Hue216°
Saturation (HSL)73%
Light (HSL)63%
Saturation (HSV)60%
Light (HSV)90%
Kolor Pantone*bonnie-blue
Numer Pantone *16-4134
KolorRAL*RAL 5024
Wartości CMYK60%, 36%, 0%, 10%
United Nations blue #5B92E5

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Niebieski Narodów Zjednoczonych (#5B92E5) to intensywny odcień niebieskiego, który jest oficjalnym kolorem Organizacji Narodów Zjednoczonych. Ten kolor symbolizuje jedność, pokój i współpracę między narodami na całym świecie.

Niebieski Narodów Zjednoczonych jest niezwykle bogaty i głęboki, przypominający błękitne niebo w słoneczny dzień. To barwa, która kojarzy się z pewnością, stabilnością i nadzieją. Jest to kolor, który wywołuje poczucie spokoju i harmonii, jednocześnie symbolizując siłę i determinację w dążeniu do pokoju na świecie.

Warto również zauważyć, że ten odcień niebieskiego jest często stosowany w dyplomacji i polityce jako symbol jedności i współpracy międzynarodowej. Przedstawiciele różnych narodów często noszą ubrania w tym kolorze podczas oficjalnych spotkań i konferencji.

Jeśli chodzi o znaczenie kulturowe, niebieski od wieków był uważany za barwę oznaczającą siłę, mądrość i boskość. W przypadku Niebieskiego Narodów Zjednoczonych ta symbolika zostaje wzmocniona przez kontekst organizacji międzynarodowej, która dąży do rozwiązywania konfliktów i promowania pokoju na świecie.

  • Jedność: Niebieski Narodów Zjednoczonych symbolizuje jedność narodów i współpracę między nimi.
  • Pokój: Ten kolor odzwierciedla dążenie do pokoju na świecie i eliminacji konfliktów.
  • Stabilność: Intensywny odcień niebieskiego przekazuje poczucie stabilności i pewności.
  • Nadzieja: Niebieski Narodów Zjednoczonych symbolizuje nadzieję na lepszą przyszłość i harmonię między narodami.

Niebieski Narodów Zjednoczonych to barwa, która przyciąga uwagę i wywołuje pozytywne emocje. Jest to kolor, który reprezentuje wysiłki międzynarodowe w budowaniu lepszego i bardziej zjednoczonego świata.