Kolor Niebieski Maya

Nazwa angielskaMaya blue
Kod HEX#73C2FB
Kod RGBRGB(115, 194, 251)
Hue205°
Saturation (HSL)94%
Light (HSL)72%
Saturation (HSV)54%
Light (HSV)98%
Kolor Pantone*baltic-sea
Numer Pantone *14-4320
KolorRAL*RAL 6027
Wartości CMYK54%, 23%, 0%, 2%
Maya blue #73C2FB

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Maya Blue, czyli Niebieski Maya, to wyjątkowy kolor o kodzie #73C2FB. Nazwa tego koloru nawiązuje do starożytnych Majów, którzy byli znani ze swojego zaawansowanego zastosowania barwników. Jest to niebieski odcień, który ma w sobie coś magicznego i tajemniczego.

Niebieski Maya jest połączeniem błękitu i turkusu, co nadaje mu niezwykłe piękno. Przypomina nam o tropikalnych wodach Morza Karaibskiego lub o błękicie nieba w słoneczny dzień. Jest to kolor, który odzwierciedla spokój, harmonię i radość.

W sztuce i designie Niebieski Maya jest często wykorzystywany jako kolor akcentowy lub tło. Jego jasność i intensywność przyciągają uwagę i dodają energii każdemu projektowi. Może być stosowany zarówno w minimalistycznych, nowoczesnych aranżacjach, jak i w bardziej tradycyjnych czy etnicznych wzorach.

Jeśli zastanawiasz się, jak połączyć Niebieski Maya z innymi kolorami, warto skorzystać z kontrastu. Może on doskonale współgrać z bielą, szarością lub czernią, tworząc eleganckie i stylowe połączenia. Można go również zestawić z innymi odcieniami niebieskiego, tworząc harmonijną paletę kolorów.

Niebieski Maya to kolor, który wzbudza pozytywne emocje i przypomina nam o egzotycznych podróżach oraz pięknie zachodzącym słońcu nad morzem. To niezwykle inspirujący kolor, który dodaje magii i głębi każdemu projektowi.