Kolor Niebieski Majorelle

Nazwa angielskaMajorelle blue
Kod HEX#6050DC
Kod RGBRGB(96, 80, 220)
Hue247°
Saturation (HSL)67%
Light (HSL)59%
Saturation (HSV)64%
Light (HSV)86%
Kolor Pantone*baja-blue
Numer Pantone *18-3946
KolorRAL*RAL 4005
Wartości CMYK56%, 64%, 0%, 14%
Majorelle blue #6050DC

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Niebieski Majorelle, znany również jako #6050DC, to wyjątkowy kolor inspirowany słynnym ogrodem Majorelle w Marrakeszu. Ten intensywny odcień niebieskiego jest niezwykle piękny i niezwykły.

Niebieski Majorelle jest głębokim, ale jednocześnie jasnym kolorem, który przyciąga uwagę i dodaje życia każdej przestrzeni. Jest to kolor, który symbolizuje spokój, harmonię i tajemniczość. Przypomina o bezkresie nieba i głębi oceanu.

Opisując ten kolor, można powiedzieć, że jest on jak błękitne marzenie, które przenosi nas w magiczny świat sztuki i natury. Jest to kolor, który budzi emocje i pobudza zmysły.

Jeśli chodzi o stylizację, Niebieski Majorelle doskonale komponuje się z innymi kolorami, takimi jak biel, złoto lub srebro. Można go wykorzystać do stworzenia eleganckiego i nowoczesnego wystroju wnętrz lub do dodania wyrazistości w modzie.

  • Symbolika: spokój, harmonia, tajemnica
  • Asocjacje: niebo, ocean, sztuka
  • Kompozycja: biel, złoto, srebro

Niebieski Majorelle to kolor, który przyciąga wzrok i dodaje magii każdemu otoczeniu. Jego głębia i intensywność sprawiają, że jest on niezapomniany i niezwykle inspirujący. Jeśli szukasz czegoś, co wyróżni się spośród innych kolorów, Niebieski Majorelle jest doskonałym wyborem.