Kolor Mosiądz /-Owy

Nazwa angielskaBrass
Kod HEX#D4C279
Kod RGBRGB(212, 194, 121)
Hue48°
Saturation (HSL)51%
Light (HSL)65%
Saturation (HSV)43%
Light (HSV)83%
Kolor Pantone*muted-lime
Numer Pantone *14-0636
KolorRAL*RAL 1000
Wartości CMYK0%, 8%, 43%, 17%
Brass #D4C279

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Mosiądz, czyli kolor o kodzie #D4C279, to odcień, który nawiązuje do piękna i elegancji tego metalu. Nazwa “mosiądz” pochodzi od materiału, który jest popularny w sztuce od wieków. Ten kolor jest niezwykle ciepły i przyjemny dla oka.

Mosiądz to odcień złota, który ma lekko matowy wygląd. Jest to kolor, który dodaje charakteru i klasy do każdego wnętrza lub projektu artystycznego. Może być stosowany zarówno jako główny kolor, jak i jako akcent, który przyciąga uwagę.

Jeśli chodzi o symbolikę koloru mosiądzu, jest on często kojarzony z bogactwem, wyrafinowaniem i tradycją. Jest to kolor, który przypomina nam o dawnych czasach i pięknie wykonanych przedmiotach. Może być również kojarzony z siłą i wytrzymałością, ponieważ mosiądz jest jednym z najbardziej trwałych metali.

Wnętrza urządzone w kolorze mosiądzu mogą wyglądać luksusowo i elegancko. Można go używać w meblach, dodatkach czy nawet na ścianach. Kombinuje się doskonale z innymi kolorami, takimi jak głęboka czerwień, ciemna zieleń czy stonowane odcienie brązu.

Podsumowując, mosiądz to kolor, który wprowadza do naszego życia nutę klasy i elegancji. Jest to odcień, który przyciąga uwagę i dodaje charakteru każdemu projektowi. Czyż nie jest fascynujący?