Kolor Miętowy zielony

Nazwa angielskaMint green
Kod HEX#98FF98
Kod RGBRGB(152, 255, 152)
Hue120°
Saturation (HSL)100%
Light (HSL)80%
Saturation (HSV)40%
Light (HSV)100%
Kolor Pantone*paradise-green
Numer Pantone *13-0220
KolorRAL*RAL 6019
Wartości CMYK40%, 0%, 40%, 0%
Mint green #98FF98

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Miętowy zielony, o kodzie koloru #98FF98, to odcień zielonego, który kojarzy się z delikatnym i orzeźwiającym kolorem mięty. Jest to kolor, który odzwierciedla świeżość i naturę, przypominając nam o letnich ogrodach pełnych zielonych roślin i liści.

Miętowy zielony jest subtelny i łagodny dla oczu, dzięki czemu jest często wykorzystywany w projektach wnętrzarskich i dekoracyjnych. Dodaje pomieszczeniom uczucia spokoju i harmonii, a jednocześnie wprowadza do nich odrobinę energii.

Ten kolor jest również popularny w modzie, szczególnie wiosną i latem. Miętowy zielony doskonale komponuje się z innymi pastelowymi kolorami, tworząc delikatne i eleganckie połączenia. Może być stosowany zarówno w ubraniach, jak i w dodatkach takich jak torebki czy biżuteria.

Jeśli szukasz koloru, który będzie kojący dla oczu, ale jednocześnie odświeżający i energetyzujący, miętowy zielony jest doskonałym wyborem. To kolor, który przynosi ulgę po długim dniu i dodaje pozytywnej energii do otaczającego nas świata.