Kolor Międzynarodowy Niebieski Klein

Nazwa angielskaInternational Klein Blue
Kod HEX#130a8f
Kod RGBRGB(19, 10, 143)
Hue244°
Saturation (HSL)87%
Light (HSL)30%
Saturation (HSV)93%
Light (HSV)56%
Kolor Pantone*surf-the-web
Numer Pantone *19-3952
KolorRAL*RAL 5002
Wartości CMYK87%, 93%, 0%, 44%
International Klein Blue #130a8f

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Międzynarodowy Niebieski Klein, oznaczony kodem koloru #130a8f, to wyjątkowy odcień niebieskiego, który został stworzony przez francuskiego artystę Yvesa Kleina w latach 50. XX wieku. Nazwa tego koloru pochodzi od nazwiska artysty i odnosi się do jego unikalnej techniki malowania.

International Klein Blue jest intensywnym, głębokim niebieskim o silnym oddziaływaniu wizualnym. Ten kolor jest często opisywany jako “niebieski ultramaryna” ze względu na jego podobieństwo do naturalnego pigmentu ultramaryny, używanego przez malarzy od wieków.

W sztuce i designie, Międzynarodowy Niebieski Klein jest uważany za symbol minimalistycznego i nowatorskiego podejścia do sztuki. Ten kolor jest często stosowany w abstrakcyjnych obrazach, rzeźbach i instalacjach, dodając im głębi i wyrazistości.

Interesujące jest to, że International Klein Blue ma również pewne właściwości optyczne. Kiedy patrzymy na ten kolor przez dłuższy czas, może on wydawać się jeszcze bardziej intensywny i jaskrawy. To sprawia, że ​​jest on idealny do eksperymentowania z efektami optycznymi i perspektywą w sztuce.

Podsumowując, Międzynarodowy Niebieski Klein to kolor, który wzbudza zainteresowanie i fascynację. Jego głębia, intensywność i unikalne pochodzenie sprawiają, że jest on niezwykle atrakcyjny dla artystów, projektantów i miłośników sztuki.