Kolor Miedziany

Nazwa angielskaCopper
Kod HEX#B87333
Kod RGBRGB(184, 115, 51)
Hue29°
Saturation (HSL)57%
Light (HSL)46%
Saturation (HSV)72%
Light (HSV)72%
Kolor Pantone*golden-oak
Numer Pantone *17-1046
KolorRAL*RAL 8001
Wartości CMYK0%, 38%, 72%, 28%
Copper #B87333

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Kolor Miedziany oznaczony kodem #B87333 jest jednym z najbardziej charakterystycznych i niezwykłych odcieni. Inspirację do nazwy czerpie bezpośrednio z metalu, którym jest miedź. Jest to kolor, który emanuje ciepłem, elegancją i wyrafinowaniem.

Miedziany to barwa, która przywołuje na myśl rustykalne krajobrazy, klimatyczne zachody słońca i piękno natury. Jest ona łączona z wartościami takimi jak siła, trwałość i wytrzymałość. W sztuce i designie ten kolor często symbolizuje bogactwo, prestiż i luksus.

Warto zauważyć, że miedziany jest barwą niezwykle wszechstronną. Może być używany zarówno jako główny akcent w aranżacji wnętrza, jak i jako dodatek do innych kolorów. Doskonale komponuje się z zielenią, brązem i beżem, nadając im wyjątkowego charakteru.

Jeśli chodzi o modę, miedziany jest barwą niezwykle atrakcyjną. Dodaje elegancji i klasy każdej stylizacji. Może być stosowany zarówno w codziennych, jak i wieczorowych outfitach. W połączeniu z czernią lub bielą tworzy efektowne kontrasty, podkreślając indywidualność i pewność siebie.

Podsumowując, kolor miedziany to niezwykle intrygujący odcień, który przyciąga uwagę i dodaje wyjątkowego charakteru zarówno w sztuce, jak i w modzie czy aranżacji wnętrz. Jest symbolem siły, prestiżu i elegancji. Jeśli szukasz czegoś niezwykłego i unikalnego, miedziany na pewno Cię zainteresuje.