Kolor Marchewkowy

Nazwa angielskaCarrot
Kod HEX#FFC000
Kod RGBRGB(255, 192, 0)
Hue45°
Saturation (HSL)100%
Light (HSL)50%
Saturation (HSV)100%
Light (HSV)100%
Kolor Pantone*lemon-chrome
Numer Pantone *13-0859
KolorRAL*RAL 1021
Wartości CMYK0%, 25%, 100%, 0%
Carrot #FFC000

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Kolor #FFC000, znany jako Carrot (ang. marchewkowy), to intensywny odcień pomarańczowego. Jest on inspirowany soczystymi i słodkimi marchewkami, które są nie tylko smaczne, ale także pełne witamin i składników odżywczych.

Ten kolor jest wyrazisty i energetyczny, przypominając nam o ciepłych promieniach słońca i letnich dniach. Jest to odcień, który wyróżnia się swoją jasnością i żywiołowością.

Carrot symbolizuje radość, entuzjazm i pozytywną energię. Jest to kolor, który pobudza nasze zmysły i dodaje nam pewności siebie. To również barwa kreatywności i inspiracji, która może pomóc nam w tworzeniu i eksperymentowaniu z różnymi formami sztuki.

Jeśli chcesz użyć koloru Carrot w swoim projekcie, możesz go zastosować jako akcentowy element lub główny motyw. Może on dodać dynamiki i witalności do grafiki, malarstwa czy projektu wnętrza.

Oto kilka ciekawych faktów na temat koloru Carrot:

  • Marchewki są naturalnie pomarańczowe dzięki obecności beta-karotenu, który jest przekształcany w witaminę A w organizmie.
  • W niektórych kulturach, marchewki są symbolem płodności i szczęścia.
  • Pomarańczowy kolor marchewek jest często wykorzystywany w reklamach i opakowaniach produktów spożywczych, ponieważ przyciąga uwagę i kojarzy się z pozytywnymi emocjami.

Kolor Carrot to pełen życia odcień, który może dodawać radości i optymizmu do naszego otoczenia. Niech ta barwa przypomina Ci o sile natury i zachęca do czerpania z niej inspiracji!