Kolor Maksymalny niebieski purpurowy

Nazwa angielskaMaximum blue purple
Kod HEX#ACACE6
Kod RGBRGB(172, 172, 230)
Hue240°
Saturation (HSL)54%
Light (HSL)79%
Saturation (HSV)25%
Light (HSV)90%
Kolor Pantone*chambray-blue
Numer Pantone *15-4030
KolorRAL*RAL 7035
Wartości CMYK25%, 25%, 0%, 10%
Maximum blue purple #ACACE6

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Kolor o kodzie #ACACE6, znany również jako Maximum blue purple, czyli Maksymalny niebieski purpurowy, jest niezwykle interesującym odcieniem. Ten delikatny kolor łączy w sobie głęboką niebieską tonację z subtelnym odcieniem fioletu.

Maximum blue purple jest barwą, która kojarzy się z tajemniczością i elegancją. Jest to kolor, który wydaje się być nieco niedefiniowany – nie do końca niebieski, ale też nie do końca fioletowy. Dlatego właśnie wzbudza ciekawość i zachęca do bliższego przyjrzenia się.

W historii sztuki kolor ten często był używany do przedstawiania scen nocnych lub tajemniczych. Przywołuje na myśl mgliste wieczory, pełne magii i niezwykłych zjawisk. Może być również kojarzony z głębokimi wodami oceanu lub mrocznymi lasami, które kryją wiele tajemnic.

Jeśli chodzi o znaczenie symboliczne, Maximum blue purple często jest utożsamiany z tajemniczością, intuicją i duchowością. Jest to kolor, który pobudza wyobraźnię i inspiruje do poszukiwania nowych rozwiązań. Wprowadza atmosferę spokoju i refleksji, a jednocześnie dodaje pewnej dawki tajemniczości i enigmy.

Wnioski, jakie można wyciągnąć z tego koloru, są różnorodne. Maximum blue purple to barwa, która ożywia zmysły i pobudza wyobraźnię. To kolor dla osób, które cenią sobie oryginalność i niekonwencjonalne podejście do życia. Jeśli szukasz czegoś niezwykłego i pełnego tajemnic, ten kolor na pewno Cię zainteresuje.