Kolor Mahoniowy

Nazwa angielskaMahogany
Kod HEX#C04000
Kod RGBRGB(192, 64, 0)
Hue20°
Saturation (HSL)100%
Light (HSL)38%
Saturation (HSV)100%
Light (HSV)75%
Kolor Pantone*pureed-pumpkin
Numer Pantone *17-1449
KolorRAL*RAL 2001
Wartości CMYK0%, 67%, 100%, 25%
Mahogany #C04000

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Mahoniowy (#C04000) to kolor inspirowany egzotycznym drewnem mahoniowym. Jest to głęboki odcień czerwieni, który emanuje ciepłem i elegancją. Nazwa koloru pochodzi od drzewa mahoniowego, które jest cenione za swoje piękne, ciemne i gładkie drewno.

Mahoniowy to kolor, który dodaje wnętrzom i projektom charakteru i klasy. Jego głęboka czerwień sprawia, że pomieszczenia stają się bardziej przytulne i luksusowe. Jest idealny do stosowania w meblach, podłogach czy panelach ścianowych, dodając im elegancji i wyrafinowania.

W historii sztuki mahoniowy był często używany jako kolor symboliczny oznaczający bogactwo, dostatek i prestiż. Występował na malowidłach portretowych czy w dekoracji wnętrz pałaców. Dziś nadal jest popularnym wyborem w projektowaniu wnętrz, szczególnie w stylu klasycznym lub retro.

Jeśli chcesz dodać swojemu projekty elegancji i ciepła, mahoniowy będzie doskonałym wyborem. Jego głęboki odcień czerwieni przyciąga uwagę i tworzy unikalną atmosferę. Niezależnie od tego, czy chcesz stworzyć luksusowy salon, elegancką sypialnię czy klasyczną kuchnię, mahoniowy dodaje im wyjątkowego charakteru.