Kolor Lodowy waniliowy

Nazwa angielskaVanilla ice
Kod HEX#F38FA9
Kod RGBRGB(243, 143, 169)
Hue344°
Saturation (HSL)81%
Light (HSL)76%
Saturation (HSV)41%
Light (HSV)95%
Kolor Pantone*sachet-pink
Numer Pantone *15-2216
KolorRAL*RAL 3015
Wartości CMYK0%, 41%, 30%, 5%
Vanilla ice #F38FA9

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Kod koloru #F38FA9, znany również jako Vanilla ice, czyli lodowy waniliowy, to odcień delikatnego różu z lekkim odcieniem fioletu. Ten subtelny kolor przypomina nam smakowite lody waniliowe, które kojarzą się z przyjemnymi chwilami spędzonymi na słonecznym plaży. Jest to kolor, który emanuje delikatnością i elegancją.

Lodowy waniliowy jest doskonałym wyborem do stworzenia romantycznego i przytulnego wnętrza. Może być używany jako główny kolor ścian w sypialni, aby stworzyć atmosferę spokoju i relaksu. Dodanie tego koloru do salonu lub jadalni w postaci mebli lub dodatków może nadać pomieszczeniu subtelności i elegancji.

Jeśli chodzi o modę, lodowy waniliowy jest kolorem uniwersalnym, który pasuje do wielu innych odcieni. Można go nosić zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje. Dodając akcenty w tym kolorze do swojej garderoby, można podkreślić swoją delikatną i romantyczną stronę.

Oto kilka ciekawostek na temat lodowego waniliowego:

  • Jest to kolor kojarzący się z niewinnością, czystością i subtelnością.
  • W psychologii kolorów, róż symbolizuje miłość, delikatność i emocje.
  • Lodowy waniliowy może wpływać na nasze samopoczucie, dodając nam poczucia spokoju i harmonii.
  • W naturze można znaleźć wiele pięknych kwiatów w odcieniach lodowego waniliowego, takich jak hortensje czy różowe lilie.

Lodowy waniliowy to kolor, który przyciąga uwagę swoją delikatnością i subtelnością. Jest to doskonały wybór dla tych, którzy pragną stworzyć przyjemne i eleganckie otoczenie, zarówno w swoim wnętrzu, jak i w swoim stylu osobistym.