Kolor Lniany

Nazwa angielskaLinen
Kod HEX#FAF0E6
Kod RGBRGB(250, 240, 230)
Hue30°
Saturation (HSL)67%
Light (HSL)94%
Saturation (HSV)8%
Light (HSV)98%
Kolor Pantone*sugar-swizzle
Numer Pantone *11-0607
KolorRAL*RAL 9012
Wartości CMYK0%, 4%, 8%, 2%
Linen #FAF0E6

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Kolor #FAF0E6, znany jako Linen (Lniany), jest delikatnym odcieniem beżu, który nawiązuje do naturalnego koloru lnu. Jest to kolor subtelny i elegancki, który kojarzy się z przyjemnością i spokojem.

Linen to kolor, który doskonale wpasowuje się w wiele różnych stylów i aranżacji. Może być używany jako neutralna baza w wystroju wnętrz, tworząc atmosferę harmonii i równowagi. Doskonale komponuje się zarówno z jasnymi, jak i ciemnymi odcieniami, dodając im delikatności i łagodności.

Jako kolor nawiązujący do lnu, Linen symbolizuje naturalność i prostotę. Przypomina nam o wartościach ekologicznych i zrównoważonego rozwoju. Jest to kolor, który inspiruje do powrotu do natury i docenienia prostych rzeczy w życiu.

W sztuce Linen może być wykorzystywany jako tło dla innych kolorów, podkreślając ich intensywność i kontrast. Może również pełnić rolę głównego akcentu w minimalistycznych kompozycjach, dodając im subtelności i elegancji.

Podsumowując, kolor Linen (#FAF0E6) to delikatny odcień beżu, który symbolizuje naturalność, prostotę i spokój. Jest to kolor uniwersalny, który wpasowuje się w różne style i aranżacje, dodając im harmonii i łagodności.