Kolor Lilakowy Blask

Nazwa angielskaLilac Luster
Kod HEX#AE98AA
Kod RGBRGB(174, 152, 170)
Hue311°
Saturation (HSL)12%
Light (HSL)64%
Saturation (HSV)13%
Light (HSV)68%
Kolor Pantone*lavender-mist
Numer Pantone *16-3307
KolorRAL*RAL 9006
Wartości CMYK0%, 13%, 2%, 32%
Lilac Luster #AE98AA

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Kod koloru: #AE98AA

Nazwa koloru: Lilac Luster (Lilakowy Blask)

Lilakowy Blask, czyli kolor o kodzie #AE98AA, to delikatny i subtelny odcień fioletu. Jest to kolor, który nawiązuje do piękna i elegancji. Nazwa “Lilac Luster” doskonale oddaje charakter tego odcienia, który emanuje delikatnym blaskiem.

Lilakowy Blask jest barwą, która przyciąga uwagę swoją subtelną aurą. Jest to kolor, który kojarzy się z romantyzmem, delikatnością i kobiecością. Doskonale sprawdza się w aranżacji wnętrz, zwłaszcza w sypialniach czy salonach, gdzie tworzy przyjemną i relaksującą atmosferę.

W historii sztuki, lilakowy był często stosowany jako symbol delikatności i tajemniczości. Często pojawiał się w malarstwie romantycznym, gdzie był używany do przedstawienia subtelnych emocji i marzeń. Współcześnie jest również popularny w modzie i designie, gdzie dodaje wyrafinowania i elegancji.

Jeśli chcesz stworzyć harmonijną kompozycję z Lilakowym Blaskiem, warto zestawić go z innymi pastelowymi odcieniami fioletu, różu lub błękitu. Można go również połączyć z neutralnymi kolorami, takimi jak biel, szarość czy beż, aby stworzyć subtelne i eleganckie wnętrze.

  • Symbolika: delikatność, tajemniczość, romantyzm
  • Zastosowanie: aranżacja wnętrz, malarstwo, moda
  • Połączenia kolorystyczne: pastelowe odcienie fioletu, różu, błękitu; biel, szarość, beż