Kolor Lenowy

Nazwa angielskaFlax
Kod HEX#EEDC82
Kod RGBRGB(238, 220, 130)
Hue50°
Saturation (HSL)76%
Light (HSL)72%
Saturation (HSV)45%
Light (HSV)93%
Kolor Pantone*sunshine
Numer Pantone *12-0727
KolorRAL*RAL 1014
Wartości CMYK0%, 8%, 45%, 7%
Flax #EEDC82

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Flax, czyli lenowy, to kolor o kodzie #EEDC82. Jest to ciepły odcień żółci, który nawiązuje do naturalnego koloru lnu. To barwa subtelna i delikatna, która przypomina nam o spokoju i harmonii natury.

Lenowy jest barwą kojarzoną z naturą i sielskimi krajobrazami wiejskimi. Przypomina nam o letnich polach pełnych złotych kłosów, które kołyszą się na wietrze. Jest to kolor, który dodaje wnętrzom przytulności i przyjemnego, naturalnego charakteru.

Lenowy jest idealnym wyborem dla osób poszukujących spokoju i równowagi w swoim otoczeniu. Wnosi do pomieszczeń uczucie ciepła i relaksu. Może być również wykorzystywany jako neutralny tło dla innych kolorów, które chcemy wyróżnić.

W sztuce lenowy często pojawia się jako tło dla innych kolorów, dodając im delikatności i elegancji. Może być również stosowany w projektowaniu graficznym jako barwa symbolizująca naturalność i ekologię.

Podsumowując, lenowy to odcień żółci, który kojarzy się z naturą, spokojem i harmonią. Dodaje wnętrzom przytulności i ciepła oraz może być wykorzystywany jako neutralne tło dla innych kolorów. Jeśli szukasz barwy, która wprowadzi do Twojego otoczenia uczucie relaksu i równowagi, lenowy jest doskonałym wyborem.