Kolor Las zielony UP

Nazwa angielskaUP Forest green
Kod HEX#014421
Kod RGBRGB(1, 68, 33)
Hue149°
Saturation (HSL)97%
Light (HSL)14%
Saturation (HSV)99%
Light (HSV)27%
Kolor Pantone*botanical-garden
Numer Pantone *19-5220
KolorRAL*RAL 6005
Wartości CMYK99%, 0%, 51%, 73%
UP Forest green #014421

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Las zielony UP, oznaczany kodem koloru #014421, to intensywny odcień zieleni, który odzwierciedla piękno i bogactwo przyrody. Nazwa “UP Forest green” nawiązuje do lasów, które są pełne życia i tajemniczości.

Ten głęboki odcień zieleni ma wiele aspektów, które warto poznać:

  • Natura: Las zielony UP jest nasyconym kolorem, który przypomina bujne liście drzew i trawy w lesie. Przywołuje obrazy gęstych lasów pełnych roślinności i daje poczucie harmonii z naturą.
  • Spokój: Ten kolor ma uspokajający wpływ na nasze zmysły. Przypomina nam o potrzebie odpoczynku i relaksu w otoczeniu przyrody.
  • Odpowiedzialność: Las zielony UP symbolizuje również troskę o środowisko naturalne. Jest to kolor kojarzony z ekologią i ochroną przyrody. Przypomina nam o naszej roli w dbaniu o naszą planetę.
  • Zrównoważenie: Ten kolor reprezentuje równowagę i harmonię. W lesie wszystko jest ze sobą powiązane i współdziała w doskonałej symbiozie. Podobnie jak w przyrodzie, warto dążyć do równowagi we własnym życiu.

Las zielony UP to kolor, który przyciąga uwagę i inspiruje nas do odkrywania piękna natury. Jest to odcień, który może być wykorzystywany w wielu dziedzinach, od sztuki i designu po modę i wnętrza. Daje nam możliwość poczucia bliskości z naturą nawet w miejskim otoczeniu.