Kolor Kongijski róż

Nazwa angielskaCongo pink
Kod HEX#F88379
Kod RGBRGB(248, 131, 121)
Hue
Saturation (HSL)90%
Light (HSL)72%
Saturation (HSV)51%
Light (HSV)97%
Kolor Pantone*shell-pink
Numer Pantone *16-1632
KolorRAL*RAL 3014
Wartości CMYK0%, 47%, 51%, 3%
Congo pink #F88379

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Kod koloru #F88379 reprezentuje piękny odcień zwanym Kongijskim różem. Jest to ciepły, delikatny kolor, który przyciąga uwagę swoją subtelnością i urokiem.

Kongijski róż jest inspirowany egzotycznymi krajobrazami Konga, gdzie natura obdarza nas różnorodnością kolorów i odcieni. Ten kolor odzwierciedla harmonię i spokój, jakie można znaleźć w otaczającej nas przyrodzie.

Można powiedzieć, że Kongijski róż to kolor, który emanuje delikatnością i romantyzmem. Jego subtelną nutę można zauważyć w kwiatowych motywach, dekoracjach ślubnych czy projektach wnętrzarskich.

Jest to odcień, który dodaje uroku i elegancji każdemu przedmiotowi czy przestrzeni, w której się znajduje. Kongijski róż może być wykorzystywany zarówno jako główny kolor, jak i jako akcent, który nadaje charakteru całej kompozycji.

Jeśli szukasz czegoś, co dodaje subtelności i romantyzmu Twoim projektom, Kongijski róż jest doskonałym wyborem. Przywołuje on wrażenie spokoju i harmonii, sprawiając, że wszystko wydaje się bardziej magiczne i wyjątkowe.