Kolor Kojotowy brąz

Nazwa angielskaCoyote brown
Kod HEX#81613C
Kod RGBRGB(129, 97, 60)
Hue32°
Saturation (HSL)37%
Light (HSL)37%
Saturation (HSV)53%
Light (HSV)51%
Kolor Pantone*rubber
Numer Pantone *18-0933
KolorRAL*RAL 1036
Wartości CMYK0%, 25%, 53%, 49%
Coyote brown #81613C

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Brąz Kojotowy (#81613C), znany również jako Coyote brown, to ciepły, intensywny odcień brązu, który przywodzi na myśl dzikie i naturalne krajobrazy. Nazwa tego koloru nawiązuje do barwy sierści kojota, zwierzęcia żyjącego w pustynnych i stepowych regionach Ameryki Północnej.

Brąz Kojotowy jest barwą niezwykle wszechstronną i uniwersalną. Jego głęboka tonacja sprawia, że nadaje się doskonale do wielu zastosowań. Może być używany zarówno w malarstwie, jak i w projektowaniu wnętrz czy modzie.

Ten odcień brązu emanuje ciepłem i przytulnością. Jest idealny do stworzenia atmosfery spokoju i harmonii w każdym pomieszczeniu. Może być stosowany jako kolor dominujący lub jako akcent w połączeniu z innymi barwami, takimi jak beże, zielenie czy złote odcienie.

Brąz Kojotowy symbolizuje siłę natury oraz jej niezwykłą różnorodność. Przywołuje obrazy pustynnych krajobrazów, gdzie kojoty polują na swoje zdobycze. Jest to kolor, który przypomina nam o naszym związku z przyrodą i zachęca do odkrywania piękna otaczającego nas świata.

  • Brąz Kojotowy – ciepły, intensywny odcień brązu
  • Zastosowanie – malarstwo, projektowanie wnętrz, moda
  • Atmosfera – spokój, harmonia, przytulność
  • Połączenia kolorystyczne – beże, zielenie, złote odcienie
  • Symbolika – siła natury, różnorodność, związek z przyrodą