Kolor Kawowy

Nazwa angielskaCoffee
Kod HEX#2C1B01
Kod RGBRGB(44, 27, 1)
Hue36°
Saturation (HSL)96%
Light (HSL)9%
Saturation (HSV)98%
Light (HSV)17%
Kolor Pantone*meteorite
Numer Pantone *19-4008
KolorRAL*RAL 8022
Wartości CMYK0%, 39%, 98%, 83%
Coffee #2C1B01

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Kod koloru: #2C1B01
Nazwa angielska: Coffee
Nazwa polska: Kawowy

Kawowy to barwa, która kojarzy się z aromatycznym i intensywnym zapachem świeżo parzonej kawy. Jest to głęboki odcień brązu, który wzbudza ciepłe i przytulne skojarzenia.

Ten kolor jest jak czarna kawa w filiżance – bogaty, głęboki i nasycony. Przypomina o porankach spędzonych przy stole z ulubioną książką lub towarzystwem bliskich osób, delektujących się aromatycznym napojem.

Kawowy to również barwa, która symbolizuje wytrzymałość i stabilność. Wnosi do przestrzeni poczucie spokoju i równowagi. Jest doskonałym wyborem do aranżacji wnętrz, zwłaszcza w połączeniu z naturalnymi materiałami, takimi jak drewno czy kamień.

W psychologii kolorów, kawowy może być kojarzony z ziemią, naturą i poczuciem bezpieczeństwa. Jest to barwa, która sprzyja relaksowi i odprężeniu. Może być również wykorzystywana w terapii barwnej do łagodzenia napięcia i stresu.

Podsumowując, kawowy to głęboki odcień brązu, który przywołuje na myśl aromatyczny napój i wywołuje uczucie komfortu. Jest to barwa, która wprowadza do przestrzeni poczucie stabilności i spokoju.