Kolor Kawa

Nazwa angielskaCoffee
Kod HEX#6F4E37
Kod RGBRGB(111, 78, 55)
Hue25°
Saturation (HSL)34%
Light (HSL)33%
Saturation (HSV)50%
Light (HSV)44%
Kolor Pantone*dachshund
Numer Pantone *18-1033
KolorRAL*RAL 8024
Wartości CMYK0%, 30%, 50%, 56%
Coffee #6F4E37

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Kod koloru #6F4E37, znany jako Coffee (Kawa), jest jednym z tych odcieni, które przypominają aromatyczną i bogatą kawę. Ten ciepły brązowy kolor ma wiele do zaoferowania, zarówno w kontekście wzornictwa, jak i emocjonalnego oddziaływania.

Opisując ten kolor, nie można nie wspomnieć o jego głębokim i intensywnym charakterze. Przypomina on zapach świeżo parzonej kawy, który pobudza nasze zmysły i dodaje energii do naszego dnia. Jest to odcień pełen ciepła i przytulności, który może wprowadzić do wnętrza poczucie spokoju i relaksu.

Coffee to barwa, która idealnie wpasowuje się w wiele różnych stylów i dekoracji. Może być wykorzystywana zarówno w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach, jak i w bardziej tradycyjnych czy rustykalnych aranżacjach. Dzięki swojej neutralności, łatwo jest go łączyć z innymi kolorami, tworząc harmonijne kompozycje.

Jak większość odcieni brązu, Coffee symbolizuje stabilność, ziemię i naturalność. Jest to kolor kojarzony z wytrzymałością i solidnością. W sztuce i designie często używany jest do podkreślenia elegancji i klasy, dodając wyrafinowanego akcentu do projektów.

Podsumowując, Coffee to odcień koloru, który wzbudza przyjemne skojarzenia z aromatyczną kawą i wprowadza ciepło do naszego otoczenia. Jego bogactwo i uniwersalność sprawiają, że jest to barwa, która z pewnością przyciągnie uwagę i dodaje charakteru każdemu projektowi.