Kolor Kakaowy

Nazwa angielskaCocoa
Kod HEX#906030
Kod RGBRGB(144, 96, 48)
Hue30°
Saturation (HSL)50%
Light (HSL)38%
Saturation (HSV)67%
Light (HSV)56%
Kolor Pantone*golden-brown
Numer Pantone *18-0940
KolorRAL*RAL 8001
Wartości CMYK0%, 33%, 67%, 44%
Cocoa #906030

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Kolor #906030, znany również jako Cocoa (kakaowy) to ciepły i intensywny odcień brązu. Jest to barwa, która kojarzy się z przytulnością i elegancją.

Opisując ten kolor, można powiedzieć, że jest on jak gorąca czekolada w chłodne zimowe wieczory. Jest głęboki i bogaty, przypominający zapach świeżo zmielonych ziaren kakaowca. To odcień, który przywołuje na myśl ciepłe wnętrza kawiarni, gdzie można delektować się aromatycznym napojem i odpocząć po długim dniu.

Cocoa to również kolor kojarzący się z luksusem i wyrafinowaniem. Przypomina skórę ciemnego drewna mebli czy wykwintne czekoladki w eleganckich opakowaniach. To barwa, która dodaje elegancji i klasy każdemu otoczeniu.

Jeśli chodzi o znaczenie symboliki koloru Cocoa, jest on często kojarzony z poczuciem stabilności i pewności siebie. Wprowadza spokój i równowagę do otoczenia, co sprawia, że jest idealny dla osób poszukujących harmonii w swoim życiu.

  • Cocoa jest barwą, która doskonale komponuje się z innymi odcieniami brązu, takimi jak beż czy ciemny orzech.
  • Można go wykorzystać w aranżacji wnętrz, dodając akcenty w postaci mebli czy dekoracji w tym kolorze.
  • W sztuce i designie, Cocoa może być używany do stworzenia efektu ciepła i głębi, szczególnie w obrazach o tematyce natury czy portretach.

Podsumowując, kolor #906030, znany jako Cocoa (kakaowy), to intensywny odcień brązu, który kojarzy się z przytulnością, elegancją i luksusem. Jest to barwa stabilności i harmonii, która doskonale komponuje się z innymi odcieniami brązu. Może być wykorzystywana zarówno w aranżacji wnętrz, jak i w sztuce, aby dodać ciepła i głębi.