Kolor Jasny zielony

Nazwa angielskaLight green
Kod HEX#90EE90
Kod RGBRGB(144, 238, 144)
Hue120°
Saturation (HSL)73%
Light (HSL)75%
Saturation (HSV)39%
Light (HSV)93%
Kolor Pantone*green-ash
Numer Pantone *13-0117
KolorRAL*RAL 6019
Wartości CMYK39%, 0%, 39%, 7%
Light green #90EE90

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Kod koloru: #90EE90

Nazwa angielska: Light green

Nazwa polska: Jasny zielony

Jasny zielony, o kodzie koloru #90EE90, to odcień zieleni, który emanuje radością i energią. Jest to kolor, który kojarzy się z naturą, świeżością i harmonią. Wzrokowo przypomina delikatne, soczyste liście trawki na wiosennej łące lub młode pędy roślin.

Jasny zielony symbolizuje również optymizm, nadzieję i nowy początek. Jest kolorem, który wprowadza pozytywne wibracje i dodaje entuzjazmu do otoczenia. Działa kojąco na nasze zmysły i umysł, relaksując nas i poprawiając nastrój.

W psychologii kolorów jasny zielony jest często kojarzony z równowagą emocjonalną i zdrowiem. Może pomóc w redukcji stresu i napięcia oraz stymulować naszą kreatywność i koncentrację.

Wnętrza urządzone w jasnym zieleni stwarzają atmosferę spokoju i witalności. Może być idealnym wyborem dla osób pragnących odświeżyć swoje mieszkanie lub biuro. Dodając akcenty jasnego zieleni w postaci roślin, obrazów czy dekoracji, można stworzyć przyjemne i inspirujące otoczenie.

Podsumowując, jasny zielony (#90EE90) to kolor pełen życia, radości i optymizmu. Jest to odcień, który wprowadza harmonię i świeżość do naszego otoczenia. Jeśli potrzebujesz dawki energii i pozytywnych emocji, jasny zielony z pewnością spełni Twoje oczekiwania.