Kolor Hiszpański karmin

Nazwa angielskaSpanish carmine
Kod HEX#D10047
Kod RGBRGB(209, 0, 71)
Hue340°
Saturation (HSL)100%
Light (HSL)41%
Saturation (HSV)100%
Light (HSV)82%
Kolor Pantone*virtual-pink
Numer Pantone *18-1856
KolorRAL*RAL 3027
Wartości CMYK0%, 100%, 66%, 18%
Spanish carmine #D10047

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Kod koloru: #D10047

Nazwa angielska: Spanish carmine

Nazwa polska: Hiszpański karmin

Hiszpański karmin, oznaczony kodem #D10047, to intensywny, głęboki odcień czerwieni, który odzwierciedla bogactwo i elegancję. Ten kolor przypomina nam o pięknych hiszpańskich krajobrazach, gorącym słońcu i pasji, która jest charakterystyczna dla tego kraju.

Hiszpański karmin jest barwą wyjątkowo silną i energetyczną. Jego głęboka czerwień symbolizuje miłość, emocje i determinację. To kolor, który przyciąga uwagę i wzbudza silne emocje. Wspaniale sprawdza się jako akcent w aranżacji wnętrz lub w sztuce, dodając im dynamizmu i intensywności.

W historii sztuki hiszpański karmin był często używany przez artystów do malowania płócien. Jego bogactwo i intensywność pozwalało na tworzenie wyrazistych kompozycji pełnych dramatyzmu. Przykładem może być słynny obraz “El Greca” zatytułowany “Widzenie św. Jana”, gdzie czerwień hiszpańskiego karminu doskonale oddaje mistycyzm i siłę wydarzeń przedstawionych na płótnie.

Hiszpański karmin to kolor, który emanuje siłą, pasją i energią. Jest doskonałym wyborem dla osób, które pragną dodać swojemu życiu odrobinę intensywności i ekspresji. Niezależnie od tego, czy jest używany w sztuce, modzie czy wnętrzach, ten kolor z pewnością przyciągnie uwagę i dodatkowo podkreśli indywidualność każdego projektu.